aktualności - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualnosci

Wycieczka do Wierzchosławic
Paulina Ciejka, Dominika Stachura
fotka
20.09.2013
Wycieczka do Wierzchosławic

W piątek 20 września 2013 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych do Wierzchosławic w ramach obchodów święta Patrona Szkoły.

Na początku zwiedzania odwiedziliśmy Dom Wincentego Witosa, w którym mieszkał z rodzicami oraz drugi dom, w którym mieszkał wraz z żoną. Obok tych domów w osobnych budynkach zobaczyliśmy mnóstwo sztandarów poświęconych Ruchowi Ludowemu w Polsce oraz narzędzi rolniczych, którymi pracowano w polu w czasach Witosa. Następnie udaliśmy się do domu , gdzie się urodził nasz Patron. Widzieliśmy tam starą studnię oraz żurawia, którym wyciągało się wodę. W środku chaty znajdowały się żarna mielące zboże na mąkę, stara pułapka na szczury, różne naczynia i przybory kuchenne. Pani przewodnik opowiadała nam, jak żyło się na co dzień w tamtych czasach.

Na zakończenie poszliśmy na cmentarz, gdzie oddaliśmy hołd człowiekowi, który trzykrotnie został premierem Polski. Mieliśmy okazję zobaczyć też wieniec, który na jego grobie przed kilkoma dniami złożył sam Prezydent Polski Bronisław Komorowski.

Wycieczka była bardzo udana, mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz tak miło spędzimy wspólnie czas.

24.09.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego