artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Trzy lata z Patronem
Michał Opałacz
foto

W czwartek 19 września 2013 r. społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała przypadającą w tym dniu III rocznicę nadania szkole imienia W. Witosa i sztandaru. Z tej okazji obchodzono po raz trzeci w historii gimnazjum Dzień Patrona Szkoły - Wincentego Witosa.

O godzinie 8:00 odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele oraz poczet sztandarowy wzięli udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pan Paweł Komoński przypomniał dokonania Patrona oraz przedstawił kilka niezwykłych ciekawostek z Jego życia. Ogłoszono również wyniki konkursu wiedzy o życiu i działalności W. Witosa. Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy wykonane przez absolwentkę naszego gimnazjum Aleksandrę Polak. W tym roku najlepsi okazali się trzecioklasiści. I miejsce zajął Maksymilian Grzelak (kl. IIIa), II miejsce przypadło Kamilowi Trzpisowi (kl. IIIa), zaś na miejscu III uplasował się Bartłomiej Jagusiak (kl. IIIa).

Tego samego dnia wszyscy pierwszoklasiści wyruszyli z opiekunami autokarami do rodzinnej miejscowości Patrona - Wierzchosławic, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Wincentego Witosa. Na miejscu uczniowie z uwagą wysłuchali przewodników, którzy ciekawie i szczegółowo opowiedzieli o znanych i nieznanych faktach z życia i działalności Patrona.

24.09.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego