artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Jesienny Piknik Edukacyjny
Ilona Drozdowska-Nieć
fotka
4.10.2013
Jesienny Piknik Edukacyjny

W piątek 4 października 2013 roku odbył się wyjazd uczniów klas III naszego gimnazjum do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu na Jesienny Piknik Edukacyjny pod hasłem "Jedzmy mądrze, zdrowo, kolorowo".

Młodzież i opiekunowie zostali bardzo miło przywitani przez nauczycieli i uczniów tej szkoły. Jesienny piknik rozpoczął się wykładem p. dr E. Grzych-Tuleja pt. " Żywienie, a uroda i dobre samopoczucie". Następnie w grupach braliśmy udział w warsztatach kulinarnych "Zdrowy fast-food" w pracowni gastronomicznej oraz w warsztatach Carvingu - rzeźbienie w owocach i warzywach. Zwiedziliśmy wystawę jesiennych owoców i kompozycji z zasuszonych roślin. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty językowe "Time for tea, czyli herbatka po angielsku", w czasie których każdy z nas został poczęstowany herbatą i ciasteczkami. Mieliśmy też okazję obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną pt. "Z plecakiem przez świat, czyli afrykańskie menu", która przybliżyła nam wielu informacji na temat ulubionych potraw mieszkańców Afryki. W czasie pikniku poznaliśmy technikę wykonywania makramów - owoców i warzyw z nici. Duże wrażenie wywarł na nas pokaz układania kompozycji z żywych i zasuszonych roślin. Obejrzeliśmy wystawę małych zwierząt domowych oraz zwierząt hodowlanych i wzięliśmy udział w pokazach pielęgnacji psów oraz jazdy konnej. W hali upraw zainteresowani uczniowie przyglądali się pracy różnych maszyn rolniczych, mogli też pod okiem instruktora przejechać się ciągnikiem lub samochodem. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w pokazie ratownictwa przedmedycznego i w sposób praktyczny mogli sprawdzić swoje umiejętności. Na zakończenie pikniku degustowaliśmy grillowane owoce i warzywa.

Pobyt w Zespole Szkół w Rzemieniu był okazją do poznania oferty edukacyjnej szkoły, jej historii, sąsiedniej zabytkowej baszty oraz zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego. Budynek szkoły, jej położenie, wyposażenie klasopracowni wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenie. Zadowoleni powróciliśmy do naszego gimnazjum.

10.10.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego