artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Nowe formy prowadzenia wf
Tomasz Pierzchała
fotka
10.10.2013
Nowe formy prowadzenia wf

W naszej szkole duży nacisk kładziemy nie tylko na rozwój intelektualny młodzieży, ale również dbamy o tężyznę fizyczną. Chcemy aby zajęcia z wychowania fizycznego były atrakcyjne, dlatego zakupiliśmy nowe przybory i przyrządy : TRX - pasy do ćwiczeń w zawieszeniu i piłki Fitball. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem . Dziękujemy Pani Dyrektor za zakup sprzętu i zainteresowanie sportem . Poniżej opis ćwiczeń i trochę historii.

Czym jest Fit Ball?
Fit Ball to zajęcia z gumową piłką, której średnica wynosi między 55 a 65cm. Trening zalicza się do grupy ćwiczeń równoważących. Podczas ćwiczeń na piłce można usiąść, położyć się tyłem lub przodem, czy oprzeć bokiem. Można ćwiczyć sprawność całego ciała lub jego wybranych partii. Początkowo zajęcia z Fit Ball miały charakter rehabilitacyjny i przeznaczone były dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, czy schorzenia neurologiczne. Od lat są też wykorzystywane w rehabilitacji osób z problemami ortopedycznymi. Likwidują one ból i zmniejszają napięcie mięśni. Ćwiczenia z Fit Ball są jednak nie tylko przydatne w rehabilitacji, ale mają również zastosowanie w profilaktyce.

TRX
Urządzenie treningowe - to rodzaj lonży wykonanej z bardzo wytrzymałych taśm polimerowych. W większości przypadków jest ono zbudowane z dwóch ramion nośnych z regulacją długości, zakończonych uchwytami oraz jednego ramienia mocującego z karabińczykiem zabezpieczającym. Wygląd urządzenia przypomina literę "Y".

10.10.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego