artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"W zdrowym ciele zdrowy duch"
Teresa Czerwiec
fotka
29.10.2013
"W zdrowym ciele zdrowy duch"

W dniu 29 października 2013r. w naszej szkole odbyła się pierwsza impreza w ramach apeli wychowawczych oraz inaugurująca projekt "Szkoła w ruchu". Zadaniem każdej klasy jest w tym roku szkolnym przygotowanie projektu wychowawczego, który zaprezentuje przed całą społecznością gimnazjalną. To poważne przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim wyzwolenie kreatywności i samodzielności a także autoprezentacji uczniów.

Rozpoczęła klasa IA hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Celem tego projektu było propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży szkolnej, promocja zdrowego stylu życia, zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania młodzieży aktywnością podczas każdego dnia. Treści zawierały tematykę aktywności ruchowej, codziennej higieny i właściwego odżywiania, jako czynników sprzyjających zachowaniu dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Uczniowie zaprezentowali pokaz ćwiczeń, który może wykonać każdy i poprawić w ten sposób tężyznę fizyczną tzw. strecing (W. Zielińska, K. Kamuda, P. Frask, K. Podleszański, M. Źródło, P. Rzeszut). Poproszono również o wystąpienie najlepszych sportowców godnie reprezentujących szkołę na zewnątrz. D. Stachura i M. Zych przedstawili prezentację na temat higieny osobistej. Piramidę żywieniową omówili S. Smoleń i M. Pezda. Atrakcją tej części stała się degustacja zdrowej żywności, kelnerzy częstowali wszystkich uczestników apelu smacznymi przekąskami owocowo-warzywnymi. Nie mogło zabraknąć pięknej recytacji, w tych rolach wystąpili P. Juranty i M. Gnida. Nie zapomniano również o właściwym podejściu do samego siebie i otaczającej rzeczywistości. W tym celu uczniowie opracowali 10 rad, eksponując je na transparentach (W. Moryto, A. Anuszewska, S. Misiak, M. Obara, A. Sapała, W. Szymczyk, M. Pezda, M. Gnida M. Rogóż, M. Zych). Na zakończenie klasa zaproponowała recepturę na przepis potrawy, która daje gwarancję dobrego samopoczucia, a kelnerzy (P. Frask, M. Źródło i K. Podleszański) rozdali ulotki z przepisem każdemu uczestnikowi apelu. Całość prowadził A. Bauer.

Cel został osiągnięty, klasa IA stanęła na wysokości zadania, a, co najważniejsze, każdy uczeń przeszedł "chrzest bojowy" i ma już za sobą pierwsze udane publiczne wystąpienie w gimnazjum.

3.11.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego