artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Otrzęsiny klas pierwszych
Krystyna Oskroba, Wiktoria Macura
fotka
28.11.2013
Otrzęsiny klas pierwszych

W czwartek, 28 listopada w naszym Gimnazjum odbyły się uroczyste "otrzęsiny" uczniów klas pierwszych, połączone z zabawą andrzejkową. Uroczystość ta stała się już tradycją naszej szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: przewodniczący Rady Gminy Borowa pan Mieczysław Wiącek, radna Rady Powiatu Mieleckiego Pani Beata Zakręcka, radni Rady Gminy Borowa: panie Bernadetta Biesiadecka i Magdalena Kuzara, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pławie pani Kazimiera Smoleń, przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Taras-Grzelak, szanowne Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Uroczystość zorganizowali i prowadzili uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, pod bacznym okiem pani Krystyny Oskroba. Klasy pierwsze miały okazję zmierzyć się w konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat swojego wychowawcy, odpowiadali na pytania dotyczące szkoły. Była też konkurencja sportowa połączona z umiejętnościami tanecznymi, był konkurs na najsmaczniejszą kanapkę, czyli "gimburgera". Rywalizację zakończył pokaz mundurków szkolnych wykonanych przez pierwszaków. Wszyscy świetnie się bawili i zasłużyli na uznanie jury. Za udział w zmaganiach wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali symboliczne podarunki ufundowane przez Państwa Beatę i Janusza Zakręckich oraz Radę Rodziców. Po zakończeniu konkurencji uczniowie przystąpili do części oficjalnej, czyli do uroczystego ślubowania.

Na koniec były jeszcze cytrynki, które miały wzmocnić naszych najmłodszych uczniów przyjętych w poczet wszystkich uczniów gimnazjum, był też miodzik, który miał osłodzić ich życie szkolne, były też podarowane na pamiątkę certyfikaty. W trakcie uroczystości wystąpili również uczniowie klas III - Ania Starzyk i Bartek Jagusiak zaśpiewali piosenki, a szkolny zespół taneczny uświetnił uroczystość nowym tańcem. Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, uczestnicząc w tym jakże ważnym dla klas pierwszych wydarzeniu.

Dzień zakończył się wspaniałą andrzejkową dyskoteką, a goście opuszczali ją w znakomitych nastrojach.

7.12.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego