artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Podziel się magią Świąt!
Łukasz Leś - opiekun Samorządu Uczniowiskiego
fotka
17.12.2013
Podziel się magią Świąt!

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski naszej szkoły z inicjatywy Martyny Stachowicz (uczennicy klasy IIIB) zorganizował akcję charytatywną pod tytułem "Podziel się magią Świąt!" na rzecz Zespołu Placówek Wychowawczo Opiekuńczych w Rzeszowie. Celem akcji była zbióka środków czystości, artykułów spożywczych oraz szkolnych.

Ogromne zaangażowanie młodzieży naszej szkoły miało również oddźwięk w środowisku lokalnym. Oprócz zbiórki przeprowadzonej na terenie gimnazjum, dzięki przychylności Księdza Stanisława Polka, Proboszcza naszej parafii, na terenie Kościoła odbyła się zbiórka funduszy po niedzielnych Mszach Świętych. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup wymienionych wyżej artykułów.

W akcji brali udział również członkowie Rady Rodziców, którzy przekazali zakupione artykuły spożywcze. Szczególnym zaangażowaniem wykazał się Pan Marian Stachowicz, który nie tylko wsparł akcję finansowo, lecz także poświęcił swój prywatny czas na dostarczenie zebranych podarunków do placówki w Rzeszowie.

We wtorek 17 grudnia delegacja w osobach Pana Mariana Stachowicza, Martyny Stachowicz oraz Wiktorii Skopińskiej udała się do Rzeszowa w celu przekazania zebranych środków. "Największą satysfakcją było dla nas serdeczne powitanie oraz szczere uśmiechy na twarzach dzieci" - mówi Martyna Stachowicz.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Na szczególne uznanie zasługuje uczennica Martyna Stachowicz, inicjatorka pierwszej takiej akcji w naszym Gimnazjum. Jej pomysł jest doskonałym przykładem rozwijającej się samorządności w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że mamy w szkole uczniów, którzy potrafią poruszyć serca innych. Wierzymy, że za jej przykładem pójdą kolejni gimnazjaliści.

Dziękujemy Radzie Rodziców a w szczególności Panu Marianowi Stachowiczowi, za zaangażowanie i czynny udział w akcji oraz Pani Dorocie Taras-Grzelak.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Polkowi, za okazaną życzliwość.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom spoza naszej szkoły.

Dziękujemy również wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy zaangażowali się w akcję i pokazali, że pamiętają o innych.

19.12.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego