artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Spotkanie ze sztuką
Wiktoria Leśniak, Monika Mierzwińska
fotka
11.02.2014
Spotkanie ze sztuką

We wtorek, 11 lutego 2014 roku klasy pierwsze naszego gimnazjum pod opieką wychowawców i polonistek pojechały na wycieczkę do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Głównym celem wycieczki było obejrzenie musicalu "Mały Książę" w wykonaniu teatru "PEGAZ ART".

Po przybyciu na miejsce, w oczekiwaniu na spektakl obejrzeliśmy wystawę ilustracji do utworów A. Mickiewicza i H. Ch. Andersena. Dzieła były wykonane różnymi technikami malarskimi i pozwoliły nam usystematyzować wcześniej zdobytą wiedzę z j. polskiego oraz sztuki. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na salę widowiskową i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie spektaklu będącego adaptacją znanego utworu Antoine de Saint Exupery'ego. Zgasły światła, a na scenie pojawili się aktorzy, którzy zachwycili nas nie tylko doskonałą grą, dowcipnymi dialogami, ale także umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Piękne kostiumy, sugestywna scenografia i dynamiczna choreografia dopełniły całości. Doskonałe efekty dźwiękowe i gra świateł stworzyły tajemniczy klimat. Podczas trwania sztuki można było zauważyć świetny kontakt aktorów z publicznością. Historia Małego Księcia wszystkich poruszyła, bo przecież to opowieść o chłopcu, który istnieje w każdym z nas. Z uwagą śledziliśmy podróże głównego bohatera po różnych planetach w poszukiwaniu przyjaciela. To wspaniały i ponadczasowy utwór o miłości i przyjaźni. Musical doskonale oddał uniwersalne przesłanie książki: "Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Wycieczka bardzo wszystkim się podobała, a tak profesjonalnie przygotowane przedstawienie z pewnością zachęciło uczniów do przeczytania tej lektury.

19.02.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego