Ks. Mariusz Kmieć
fotka
22.02.2014
Dekanalny Turniej Halowy

W sobotę, 22 lutego lektorzy z parafii Borowa wzięli udział w Dekanalnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w kategorii klas szkół gimnazjalnych, który odbył się w hali sportowej Gimnazjum w Czerminie. W Turnieju wzięli udział między innymi uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pławie. Naszą drużynę reprezentowali: Wojciech Ćwięka, Marcin Cirbus, Bartłomiej Jagusiak, Bartłomiej Jarosz, Dawid Magdziak, Michał Mieszkowski, Piotr Stafiej, Wiktor Tomaszek, Kamil Trzpis i Michał Masztalerz.

Borowscy lektorzy stoczyli bój z 3 drużynami. Bardzo łatwo odnieśli zwycięstwo z Trzcianą, wygrywając 4:0 oraz z Chorzelowem, który pokonali 4:1. Ostatnia drużyna, z którą przyszło się zmierzyć gimnazjalistom z parafii Borowa, postawiła naszej drużynie bardzo wysoką poprzeczkę. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce drużyna z Borowej nieznacznie uległa Czerminowi 0:1.

Pierwsze miejsce w Turniej zajął Czermin z 4 punktami, drugie Borowa z 3 punktami i trzecie Chorzelów z 2 punktami. Szczęśliwi nasi zawodnicy awansowali do kolejnego etapu rozgrywek oraz otrzymali dyplom i piękny puchar.

Drużyna z Borowej już 8 marca weźmie udział w Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Radomyślu Wielkim, gdzie będzie miała okazję powalczyć o awans do Diecezjalnego Etapu Rozgrywek, czego serdecznie naszym zawodnikom życzymy.