artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"Która panna dla rycerza?"
Monika Mierzwińska, Wiktoria Leśniak
fotka
20.03.2014
"Która panna dla rycerza?"

W marcu w klasie I b odbyła się wyjątkowa lekcja języka polskiego. Uczniowie wcielili się w bohaterów powieści H.Sienkiewicza pt. "Krzyżacy", chętni założyli również stroje charakterystyczne dla epoki średniowiecza.

Rolę Danusi odegrała Monika Mierzwińska, Jagienki - Daria Węgrzyn, a Zbyszka z Bogdańca - Karol Pietryka. Pozostała część klasy została podzielona na dwie grupy. Pierwsza z grup miała przedstawić przed Zbyszkiem w jak najlepszym świetle Danusię, a druga Jagienkę. Zadaniem Zbyszka było wybranie kandydatki na żonę. Nasz rycerz wpadł na wspaniały pomysł, aby damy zaśpiewały dla niego piosenkę, która pomogłaby rozstrzygnąć konkurs. Zalety obydwu panien zostały przedstawione przez swatki - Wiktorię Leśniak i Karolinę Ćwiękę. Po zaśpiewaniu piosenki przez kandydatki na żonę, Zbyszko już nie miał wątpliwości, którą z panien wybrać. Był oczarowany głosem i zaletami Danusi, toteż jej oddał swoje serce.

Uczniowie wynieśli z lekcji dużo wiedzy na temat epoki średniowiecza i obyczajów rycerskich, powtórzyli też zasady charakterystyki postaci, jednocześnie świetnie się bawiąc.

2.04.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego