artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Kangur Matematyczny
Beata Robak
fotka
20.03.2014
Kangur Matematyczny

Dnia 20 marca 2014 roku najlepsi matematycy naszego gimnazjum wzięli udział w 23. edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres" z siedzibą w Paryżu, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs ten jest sprawdzoną formą popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej całego świata.

Nasi uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne w dwóch kategoriach wiekowych: kadet i junior. Test w kategorii "kadet" rozwiązywali uczniowie klas pierwszych: Mateusz Obara, Wiktoria Zielińska, Michał Zych z I a, Marcin Cirbus, Wiktoria Leśniak, Monika Mierzwińska, Grzegorz Starzyk, Damian Trzpis, Michał Zakręcki z I b. Z zadaniami w kategorii "junior" zmagali się uczniowie klas trzecich: Martyna Borowiec, Maksymilian Grzelak, Dominika Kapała z III a oraz Wiktoria Skopińska, Anna Starzyk i Alicja Trzpis z III b.

Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w konkursie i czekamy na wyniki.

4.04.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego