wycieczki - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualności

Wycieczka do Krakowa
Angelina Gawżyńska
fotka
8.11.2012
Wycieczka do Krakowa

8 listopada odbyła się wycieczka klas III do Krakowa. O godzinie 8:00 wyruszyliśmy wraz z opiekunami spod naszej szkoły. Około godziny 10:30 byliśmy już w Krakowie.

Pierwszym punktem zwiedzania Krakowa był Zamek Królewski na Wawelu. Obejrzeliśmy tam Reprezentacyjne Komnaty Królewskie obejmujące salę Poselską (z rzeźbionymi głowami na stropie) i Sanatorską. Podziwialiśmy słynną kolekcję arrasów króla Zygmunta Augusta, portrety królów, obrazy mistrzów włoskich i holenderskich oraz renesansowe meble włoskie. Zwiedziliśmy również wystawę Wawel Zaginiony, która obejmowała m.in. rotundę NP. Marii z X - XI w, pozostałości stajni i wozowni z XVI i XVII w., relikty renesansowych kuchni królewskich oraz przedmioty znalezione na wzgórzu wawelskim podczas prac wykopaliskowych. Dzieje zabudowy ilustrowały plansze, a także model ukazujący układ przestrzenny wzgórza z XVIII w. Następnie obejrzeliśmy oryginalny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem", który czasowo został wypożyczony z Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Byliśmy dumni, że na własne oczy możemy zobaczyć to słynne dzieło renesansowe. Podczas zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu odwiedliśmy również kryptę, w której zostali pochowani Lech i Maria Kaczyńscy oraz Józef Piłsudski. Zrobiliśmy również zdjęcia pamiątkowe na dziedzińcu zamku oraz obok pomnika legendarnego smoka wawelskiego ziejącego ogniem.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Rynku w Krakowie. Obejrzeliśmy słynne Sukiennice, Kościół Mariacki, zrobiliśmy zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ponieważ była ładna pogoda, mogliśmy pospacerować po Rynku, podziwiając piękne dorożki, a także pokarmić gołębie krakowskie.

Zbliżał się najważniejszy punkt programu wycieczki, a mianowicie obejrzenie spektaklu teatralnego. Po krótkim posiłku poszliśmy pod teatr "Bagatela", który znajduje się niedaleko Sukiennic. W teatrze obejrzeliśmy współczesną sztukę pt. " Szalone Nożyczki", która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Nie była to zwykła sztuka teatralna. Widzowie mogli w niej uczestniczyć i mieć wpływ na jej zakończenie. To była niezwykła przygoda. Bawiliśmy się wspaniale, wszyscy byli zadowoleni i zachwyceni grą aktorską oraz nowoczesnością sztuki. Po obejrzeniu spektaklu wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną, która minęła bardzo szybko. Około godziny 21.00 wszyscy szczęśliwie dotarli do domów.

Wycieczka była bardzo udana. Pozwoliła nam poznać historię Krakowa oraz obcować ze sztuką. Spektakl "Szalone Nożyczki" na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

15.11.2012
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego