artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Audycja poświęcona Janowi Pawłowi II
Ks. Mariusz Kmieć
fotka
2.04.2014
Audycja o Janie Pawle II

Z okazji 9. rocznicy śmierci i zbliżającej się kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, w dniu 2 kwietnia odbyła się w naszej szkole audycja poświęcona osobie Wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Została ona przygotowana i przeprowadzona przez uczniów klasy III b pod czujną opieką Pani Ilony Drozdowskiej - Nieć i ks. Mariusza Kmiecia.

Papieska audycja rozpoczęła się powitaniem przybyłych na nią gości: Ks. Prałata Józefa Mroza, Pani Dyrektor Kazimiery Smoleń, nauczycieli i pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów. Po powitaniu nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w plastycznym konkursie papieskim "Świętość w życiu Jana Pawła II". I miejsce zdobyła Anna Sapała z klasy III a, która wykonała dwie piękne prace, II miejsce Wiktoria Borowiec z klasy II b i III miejsce Weronika Załucka również z klasy II b.

Część artystyczną rozpoczęła Klaudia Szaraj recytacją wiersza o papieżu, po czym wszyscy obejrzeli krótki film o latach dziecięcych i młodości Karola Wojtyły. Następnie uczniowie przypomnieli wszystkich uczestnikom audycji najważniejsze wydarzenia z jego życia. Duże wrażenie na słuchaczach wywarł moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, który został pokazany w archiwalnym filmie. Oliwia Skawińska i Alicja Trzpis recytowały wiersz wieszcza polskiego Juliusza Słowackiego "Słowiański papież", który wydaje się być przepowiednią wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Wszystkie uczennice klasy III b zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II "Barkę", po czym Kinga Stachowicz i Łukasz Miłoś odczytali fragment testamentu naszego papieża. Szczególny nastrój zadumy wywołał wiersz recytowany przez Annę Starzyk "Odszedłeś Ojcze" oraz złożenie kwiatów i zapalonych świec przy banerze przedstawiającym wizerunek Jana Pawła II, który już 27 kwietnia zostanie ogłoszony świętym. Na koniec audycji wszyscy obejrzeli prezentację przedstawiającą papieża Polaka w różnych momentach jego pontyfikatu.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała papieską audycję oraz podziękowała klasie III b i opiekunom za jej przygotowanie i piękne przeprowadzenie. Po wystąpieniu Pani Dyrektor, głos zabrał Ks. Prałat Józef Mróz, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że papież Jana Paweł II jest autorytetem dla młodego pokolenia Polaków, o którym trzeba pamiętać, ale również w codziennym życiu trzeba go naśladować.

Na koniec organizatorzy papieskiego spotkania przygotowali niespodzianki. Każdy uczestnik audycji otrzymał pamiątkowy obrazek z błogosławionym Janem Pawłem II oraz został zaproszony na papieską kremówkę.

11.04.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego