artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Uroczystość 3 maja
Teresa Czerwiec, Krystyna Oskroba
fotka
3.05.2014
Uroczystość 3 maja

W tym roku przypadła nam w udziale organizacja akademii gminnej z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10.00. Po Mszy św. delegacje wszystkich instytucji z Gminy Borowa złożyły kwiaty pod pomnikiem oddającym cześć ofiarom wojny.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny dotyczący okoliczności uchwalenia pirwszej polskiej konstytucji. Mieszkańcy mogli podziwiać wszechstronne zdolności artystyczne naszej młodzieży. Były wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne, był też prawdziwy król i posłowie, była prezentacja multimedialna z podstawową wiedzą historyczną. Na oczach publiczności powstawał obraz malowany przez jedną z uczennic. Całości dopełnił przepięknie zatańczony polonez w prawdziwych szlacheckich strojach.

Zadbaliśmy też o biało-czerwone kotyliony, w których zostało wykorzystane logo naszej szkoły, a także przygotowaliśmy plakaty - zaproszenia rozwieszone w wielu miejscach na terenie gminy Borowa.

Reżyserami przedstawienia były panie Teresa Czerwiec i Krystyna Oskroba, stroną techniczną zajęła się pani Agnieszka Adamczyk, której w tym miejscu składamy serdeczne podziękowania.

7.05.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego