artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Zwycięstwo za recytację!
Michał Opałacz

Szesnastego maja br., niespełna miesiąc po kanonizacji błogosławionego papieża Jana Pawła II, odbyła się w Gimnazjum w Czerminie IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II". Uczestnicy konkursu przygotowali recytację jednego utworu autorstwa Jana Pawła II, a czas trwania prezentacji nie mógł przekroczyć 4 minut. Swoje zdolności prezentowali zaś przed jury i licznie zgromadzoną publicznością.

Już po raz kolejny wzięliśmy udział w tym konkursie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Starzyk i Alicja Trzpis (kl. IIB), Oliwia Bauer (kl. IIIA) oraz Marta Wieczerzak (kl. IIA).

Wysoki poziom recytacji sprawił, że komisja nie miała łatwego wyboru. Narady jury trwały długo, jednak podejrzewaliśmy, kto zwycięży - aplauz publiczności i gromkie brawa wskazywały, że miejsce na podium na pewno zajmie Ania Starzyk. Nie pomyliliśmy się!!! Czas ogłaszania wyników dłużył się niemiłosiernie, w końcu usłyszeliśmy: miejsce I zajęła Anna Starzyk z Publicznego Gimnazjum w Pławie. Radość i duma z osiągniętego sukcesu towarzyszyły wszystkim obecnym na konkursie przedstawicielom naszego gimnazjum.

Za zwycięstwo Ania otrzymała dyplom, nagrodę książkową oraz pamiątkową statuetkę. Odebrała także liczne gratulacje od członków komisji i uczniów gimnazjum, zaś świetna organizacja i miła atmosfera wzbudziły pozytywne odczucia wszystkich uczestników. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Edyta Gawżyńska. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu miejsc na podium!

20.05.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego