artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Wygrywa ten, kto nigdy się nie poddaje
Paweł Komoński
fotka
6.06.2014
Podsumowanie projektów

Szóstego czerwca br. klasa II b prezentowała swój projekt, nad którym opiekę sprawowali pan Tomasz Pierzchała i pan Paweł Komoński. Projekt zatytułowany "Wygrywa ten, kto nigdy się nie poddaje. Sport dawniej i dziś". Celem projektu było ukazanie uczniom wartości, jakie niesie ze sobą sport oparty na starożytnej tradycji olimpijskiej, średniowiecznej rycerskości i współczesnej postawie dżentelmeńskiej. Projekt powstał, by przekonać uczniów, że sport to uniwersalizm, w którym wszystkie narody i wszystkie gry mają pełne prawo istnienia, a także równość, dzięki której każdy może realizować się bez względu na wiek, płeć, pochodzenie społeczne, zawód, status majątkowy, poglądy polityczne czy wyznawaną religię. Ponadto projekt miał ukazać, jak sport poprzez rywalizację na stadionach, a nie polach bitewnych przyczynia się do utrzymania pokoju na świecie.

W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności pracy w zespole, dzielenia się zadaniami, gromadzeniem i wyborem właściwego materiału, a także tworzeniem dłuższych form wypowiedzi. Projekt pozwolił uczniom na doskonalenie swoich własnych talentów związanych zarówno z warsztatem dziennikarza, historyka, jak również trenera, a poza tym był doskonałą okazją do propagowania zdrowego stylu życia opartego na amatorskim uprawianiu sportu, rozumianego jako bezinteresowność.

Jeszcze w marcu br. cała klasa przygotowała i zorganizowała spotkanie z wybitnym para olimpijczykiem panem Rafałem Wilkiem. W spotkaniu tym uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Grupa I przygotowała krótkie prezentacje dotyczącą historii igrzysk olimpijskich, najdziwniejszych dyscyplin sportowych oraz osiągnięć sportowców naszego gimnazjum. W całość scenariusza zostały wplecione mini igrzyska, w których uczestniczyła publiczność oraz pokaz walk gladiatorów. Atrakcją był występ gladiatora w stroju uszytym specjalnie na uroczyste podsumowanie projektów.

Grupa II również przygotowała krótkie prezentacje multimedialne o wybitnych polskich olimpijczykach, mniej znanych polskich sportowcach oraz uczestnikach igrzysk olimpijskich pochodzących z Borowej i okolicy. Podsumowaniem była Familiada przygotowana przez uczniów na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród gimnazjalistów. Dekoracje, urządzenie do udzielania odpowiedzi oraz tablicę wyników przygotowali członkowie grupy zadaniowej, co wymagało od nich wiedzy technicznej oraz informatycznej.

Wszystkie cele założone przy realizacji tego projektu zostały zrealizowane, a ich efekt był widoczny w trakcie prac nad projektem jak również podczas jego podsumowania.

13.06.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego