artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Mistrzowie na Podkarpaciu i Mistrzowie w Kraju
Teresa Czerwiec

Od wielu lat w Publicznym Gimnazjum w Pławie istnieje i prężnie działa Szkolna Kasa Oszczędności. Rokrocznie odnosi ona sukcesy i zdobywa nagrody w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym".

Talentowisko
Wyniki konkursu

W roku szkolnym 2013/2014 zmieniły się zasady tego konkursu. Do tej pory zadaniem szkoły było przede wszystkim wyrabianie nawyku systematycznego oszczędzania wśród młodzieży gimnazjalnej. Według nowej formuły i nowej nazwy "Spółdzielnia dobrych serc" grupa młodzieży gimnazjalnej musiała przeprowadzić akcję pozyskiwania funduszy na wybrany zespołowo cel, którym w tym roku był zakup sprzętu do nowoczesnych form gimnastyki, przede wszystkim bieżni elektrycznej.

Od października do kwietnia w naszej szkole odbywały się różne działania mające na celu zgromadzenie jak największej ilości pieniędzy na wyznaczony przez nas cel. Organizowaliśmy konkursy, aukcje, licytacje, wystawy, kiermasze upieczonych przez młodzież i ich rodziców ciast oraz własnoręcznie wykonanych ozdób i kartek świątecznych. Pozyskiwanie pieniążków odbywało się przy różnych okazjach: podczas spotkania z rodzicami, na szkolnych uroczystościach i imprezach. Najważniejszą akcją było "Wiosenne spotkanie z kabaretem", na którym udało się zgromadzić największą kwotę pieniędzy. We wszystkie działania zostali włączeni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i przede wszystkim rodzice, którzy nie szczędzili własnego czasu i pieniędzy, popierając w ten sposób naszą inicjatywę. W tym miejscu składamy im za to serdeczne podziękowania. Bardzo dziękujemy również władzom Gminy Borowa z Panem Wójtem na czele, radnym i pracownikom Urzędu Gminy, przedsiębiorcom, dyrektorom ościennych szkół, strażakom i sponsorom, którzy niezwykle hojnie wsparli nasze przedsięwzięcia.

Wszystkie te działania zaowocowały podwójnym sukcesem. Najpierw na szczeblu wojewódzkim zdobyliśmy 1. miejsce, osiągając imponujący wynik: 83/87 punktów. Nieco później, w tym samym konkursie na szczeblu krajowym zdobyliśmy I miejsce w Polsce.

13.06.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego