artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Narodowe czytanie Sienkiewicza
Teresa Czerwiec
fotka
6.09.2014
Narodowe czytanie Sienkiewicza

W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter.Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.W wielu miastach naszego kraju czytano fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza - nowel, powieści, reportaży.

Nasza szkoła również uczestniczyła w tej prestiżowej imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Publiczną Bibliotekę w Borowej w dniu 06.09.2014r..Uczniowie w składzie: Marta Wieczerzak, Patrycja Kilian i Karol Żelazko czytali "Humoreski z teki Worszyłły", Patrycja Marut fragment "W pustyni i w puszczy", a Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń fragment "Potopu".

Lekturze towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Można było posłuchać przepięknych piosenek filmowych: Dumka na dwa serca z "Ogniem i mieczem", Rzeka marzeń z filmu "W pustyni i w puszczy", czy Pieśń o małym rycerzu z "Pana Wołodyjowskiego" w wykonaniu borowskiej młodzieży. Był też taniec, poloneza dostojnie zatańczylinajmłodsi uczniowie. Na zakończenie imprezy przygrywała skocznie kapela ludowa z Tuszowa Narodowego.

Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

8.09.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego