artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej"
Edyta Gawżyńska
fotka
23.10.2014
Jedzmy zdrowo

W ramach projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły" 23 października 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. W. Witosa w Pławie odbyło się jesienne spotkanie pod hasłem "Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej". Motto uroczystości stanowiły ponadczasowe słowa pochodzące z fraszki znanego poety Jana Kochanowskiego - "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz".

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili goście: Radna Powiatu Mieleckiego - pani Beata Zakręcka, Sekretarz Gminy Borowa - pan Czesław Rogóż, Przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Borowa - pan Zdzisław Moryto, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - pani Jadwiga Trzpis, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Elżbieta Wieczerzak, Przewodnicząca Rady Rodziców poprzedniej kadencji i przyjaciel szkoły - pani Dorota Taras-Grzelak oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Glin Wielkich na czele z prezesem - panią Bernadetą Biesiadecką. Prelekcje na temat zdrowego odżywiania i prawidłowej postawy młodzieży wygłosili zaproszeni na uroczystość eksperci: w dziedzinie dietetyki - pani Agata Anuszewska - absolwentka naszego gimnazjum i w dziedzinie rehabilitacji - pani Monika Jagusiak.

Spotkanie rozpoczęła humorystyczna inscenizacja pt. "Sąd nad niezdrowym jedzeniem" zaprezentowana przez uczniów klasy III b. Doktor Witamina, w którą wcieliła się Ania Stachowicz, bez litości skazała wszystkie niezdrowe produkty na męki piekielne. Do nieba natomiast powędrowały jogurciki, owoce, warzywa i inne zdrowe przekąski.

Punktem kulminacyjnym imprezy był konkurs dań przygotowanych przez uczniów wszystkich klas i ich rodziców, pod eksperckim okiem przedstawicielek Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Glin Wielkich. Potrawy były oceniane przez jury w skali od 1 do 5 punktów. Zachwycały nie tylko smakiem, ale również estetycznym wyglądem. Poszczególne zespoły wykazały się niezwykłą pomysłowością, starannością i kunsztem kulinarnym. Przygotowano sałatkę warzywną, grecką, owocową, kanapeczki, koreczki oraz liczne dania z jajek. Zwycięzcami okazały się klasy I b i III a. Po zakończonym konkursie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów. Pani Dyrektor wręczyła również pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami przybyłym na uroczystość ekspertom oraz przedstawicielkom Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Glin Wielkich.

Zaproszeni goście mieli również okazję na własnej skórze przekonać się, że sport to zdrowie i w myśl przysłowia "W zdrowym ciele - zdrowy duch" zadbać o swoją tężyznę fizyczną, korzystając z nowoczesnego sprzętu sportowego zakupionego do szkoły z finansów otrzymanych za zajęcie I miejsca w konkursie SKO "Spółdzielnia dobrych serc".

Wiele zabawy i uśmiechu, a przecież "śmiech to zdrowie", dostarczyła wszystkim zaproszonym gościom kolejna konkurencja - pokaz mody owocowo - warzywnej zaprezentowany w iście hollywoodzkim stylu przez uczniów naszej szkoły. Tym razem po "czerwonym dywanie" niczym podczas oscarowej gali, w takt muzyki dumnie kroczyli: banan, kapusta, winogrono, groszek, marchewka i słonecznik.

Na zakończenie tego wspaniałego dla ciała, oka i ducha wieczoru wszyscy zostali zaproszeni na degustację potraw, wśród których nie zabrakło również tradycyjnych dań staropolskich przygotowanych przez przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Glin Wielkich.

26.10.2014
Galeria
 
 
Strona główna | INFO | Wiadomości | Galeria | Uczniowie | Nauczyciele | Rodzice | Pedagog | Dokumenty | Kontakt | Ogólna mapa witryny
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego