artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Spotkanie z astronomią
Bartłomiej Miłoś, Stanisław Polak
fotka
31.10.2014
Spotkanie z astronomią

W piątek 31 października 2014r. uczniowie klas pierwszych wyjechali do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na multimedialną prelekcję edukacyjną „Spotkanie z astronomią”. Naszymi opiekunkami były pani Jadwiga Dyba, pani Ilona Drozdowska-Nieć oraz pan Łukasz Leś. Przed wejściem na salę kinową obejrzeliśmy dwie wystawy. Jedna z nich przedstawiała postać naszego papieża – Jana Pawła II podczas jego pontyfikatu. Obejrzeliśmy również wystawę sztuki użytkowej pt. „Warsztaty Terapii Zajęciowej”.

W sali kina „Galaktyka” uczniowie wysłuchali wykładu na temat astronomii, bogato ilustrowanego materiałami wizualnymi. Prowadzący wykład opowiadał o ciekawostkach na temat Wszechświata, istnieniu planet i gwiazd, badaniach kosmosu i o różnych odkryciach astronomicznych. Najciekawszą częścią prelekcji był opis całkowitego zaćmienia Księżyca i historia najmłodszego uczestnika obozu astronomicznego - Janusza, któremu udało się wykonać najlepsze zdjęcie na świecie tego niezwykłego zjawiska.

Wycieczka była bardzo udana. „Spotkanie z astronomią” uświadomiło nam, jak ogromny i ciekawy jest wszechświat. Liczymy na kolejne spotkania z astronomią, na które organizator serdecznie nas zaprosił.

3.11.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego