artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"
Krystyna Oskroba
" Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.
Janusz Korczak
fotka
17.12.2014
Świąteczna pomoc

Kierując się tymi słowami z inicjatywy samorządu uczniowskiego w naszej szkole zorganizowano akcję charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Woli Pławskiej. W dniach od 23 listopada do 16 grudnia 2014 r. miała miejsce zbiórka słodyczy i zabawek, aby na święta sprawić dzieciom nieco radości. Uczniowie naszego gimnazjum jak zwykle nie zawiedli. W odpowiedzi na akcję wykazali się niezwykłą ofiarnością.

Siedemnastego grudnia przedstawiciele samorządu wraz z opiekunami przekazali zebrane podarunki dzieciom z ośrodka, spotykając się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony wszystkich pracowników i wychowanków. Zapoznano nas z działaniami edukacyjnymi, wychowawczymi i rehabilitacyjnymi placówki. Mieliśmy okazję poznać olbrzymi trud i zaangażowanie wszystkich osób, które opiekują się zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi o różnym stopniu niepełnosprawności. Jesteśmy pełni podziwu dla ich pracy.

Dziękujemy za życzenia świąteczne i wszystkie serdeczne słowa. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej współpracy.

Dziękujemy również wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy zaangażowali się w akcję i pokazali, że potrafią troszczyć się o innych ludzi.

21.12.2014
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego