artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia
Michał Opałacz
fotka
11.03.2015
Dzień Kobiet

Jedenastego marca br. w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Kobiet. Wzorem lat ubiegłych gimnazjaliści przygotowali humorystyczny program artystyczny przedstawiający zabawne sceny obrazujące rzeczywiste relacje w świecie kobiet i mężczyzn. Uroczystość uświetniły swoją obecnością pani Kazimiera Smoleń - dyrektor gimnazjum, pani Barbara Paluch-Tworek, prezes ZNP (o/Mielec) oraz pani Elżbieta Wieczerzak - przewodnicząca rady rodziców. Nie zabrakło także wyjątkowych pań pracujących w naszej szkole oraz równie uroczych uczennic.

Jako pierwsi na scenie pojawili się Karol, Damian i Daria, którzy zaprezentowali skecz pt. "Egzotyczne wakacje". Marian (Damian Trzpis) chciał oszukać swojego kolegę i wmówić mu podczas rozmowy telefonicznej, że przebywa w Indonezji, zaś przed jego oczami rozpościera się wspaniały widok na morze. Niestety, odgłosy znajomych zwierząt znacznie podważały wiarygodność jego słów. Na szczęście żona Mariana (Daria Węgrzyn) oznajmiła swojemu ukochanemu, że jego kolega nie przebywa za granicą, tylko stoi w pobliżu i zawzięcie rozmawia z kimś przez telefon...

Szczególną uwagę publiczności zwrócili konferansjerzy, którzy udowodnili, że spokojnie mogą poprowadzić już muzyczny show Mam talent. Marcin Prokop (Dominik Leśniak) i Szymon Hołownia (Mikołaj Leśniak) zadbali o humorystyczny akcent akademii. Trzecioklasiści zdradzili zebranym tajemnicę kobiecych imion oraz zaprezentowali porcję dowcipów, zaś Marcin Cirbus i Marta Wieczerzak oczarowali publiczność wyjątkowym śpiewem. Duet prowadzących przedstawił także blok wiadomości ze świata coraz skuteczniej rządzonego przez kobiety. Uczestnikom spotkania zapadł w pamięci skecz pt. "Romantyczna kolacja" w wykonaniu Mikołaja i jego siostry Wiktorii, która pragnęła udowodnić swojemu wybrankowi, że zbyt rzadko stara się okazywać jej uczucia. Tak wyjątkowo zapowiadający się wieczór tylko we dwoje nie udał się, gdyż zdenerwowany Mikołaj nie utrzymał nerwów na wodzy i nie spełnił życzenia swojej ukochanej. Zebranym zaimponowali także najodważniejsi gimnazjaliści, którzy potrafili udzielić odpowiedzi na niezwykle trudne pytania zadawane przez wyjątkowo dociekliwą Martę.

Niecodzienną dekorację uroczystości zaprojektowała i wykonała wraz z uczennicami pani Alicja Polak.

Końcowa część akademii miała niezwykły przebieg. Ostatni występ to aktorski popis ucznia klasy IIIb, Dominika Leśniaka. Ten najwyższy człowiek w szkole sprawił, że w tym dniu każdemu towarzyszył wyśmienity humor.

Dodać należy, że występ naszych gimnazjalistów oglądały także mieszkanki Pława podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 8 marca w Domu Ludowym. Publiczność również była pełna uznania dla potencjału artystycznego młodzieży z naszej placówki.

12.03.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego