wycieczki - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualnosci

Andrzejki
Dominika Zych, Klaudia Szaraj
fotka
28.11.2012
Andrzejki
foto

W środę dnia 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa połączona z "Otrzęsinami" uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowali uczniowie klas II wraz z wychowawcami. By uzyskać "miano gimnazjalisty" pierwszoklasiści mieli za zadanie wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu różnych przedmiotów. Całości ich zmagań przyglądało się jury w składzie: pani Dyrektor Kazimiera Smoleń, przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Taras - Grzelak, przewodniczący Rady Gminy pan Mieczysław Wiącek i przewodnicząca szkoły Żaneta Gaj.

foto

Na początku przedstawiciele najmłodszych uczniów naszej szkoły mieli za zadanie przedstawić swoją klasę. To zadanie wykonali w sposób bardzo humorystyczny. Poszczególne konkurencje obejmowały zadania i pytania z wielu przedmiotów szkolnych. Pierwszą konkurencją był język polski. Uczniowie mieli napisać wymówkę usprawiedliwiającą ich nieprzygotowanie do lekcji.

foto

Następnie musieli zająć się obliczaniem działań z matematyki. Po tych dwóch wyczerpujących przedmiotach przyszedł czas na plastykę. Mieli za zadanie narysować portret swoich wychowawców z zasłoniętymi oczami.

W dalszej części uroczystości została sprawdzona wiedza uczniów klas pierwszych z wiadomości o szkole. Zadawano im różne pytania na temat szkoły, jej uczniów i pracowników. Kolejną konkurencją był język angielski połączony z muzyką. Uczniowie mieli za zadanie zaśpiewać odmianę czasownika "być" czyli "to be". Wyszło im to śpiewająco. Następnym zadaniem był sprawdzian z chemii polegający na rozpoznaniu związków chemicznych.

foto

Sprawdzono również umiejętności geograficzne. Przedstawiciele klas I mieli za zadanie zwinąć mapę w jak najkrótszym czasie.

foto

Ostatnią konkurencją było rozpoznawanie zwierząt, w które wcielili się uczniowie klas II.

Jury oceniło zmagania pierwszaków i wyłoniło zwycięzców. Okazali się nimi uczniowie klasy I b. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Każdy uczeń otrzymał Certyfikat Pasowania na Gimnazjalistę oraz upominki.

foto

Otrzęsiny uświetnił występ dwóch zespołów tanecznych z naszej szkoły "Paradise" i "Bez nazwy", oraz piosenka w wykonaniu Dominiki Zych i Anny Starzyk .

Końcowym , a zarazem bardzo wyczekiwanym przez młodzież punktem programu "Andrzejek" była dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.

9.12.2012
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego