artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Apel poświęcony pamięci Jana Pawła II
Ks. Łukasz Kulig
fotka
17.04.2015
Apel poświęcony Janowi Pawłowi II

Siedemnastego kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony naszemu Wielkiemu Rodakowi, Janowi Pawłowi II. W tym roku mija już 10 lat od śmierci naszego papieża. Akademię przygotowała młodzież poszczególnych klas wraz z opiekunami: Panią Iloną Drozdowską-Nieć i ks. Łukaszem Kuligiem.

Na uroczystość, oprócz Gimnazjalistów, przybyli nauczyciele naszej szkoły z Panią Dyrektor Kazimierą Smoleń na czele, oraz pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również ks. Prałat Józef Mróz. Scenariusz uroczystości był ułożony w taki sposób, aby przede wszystkim przypomnieć najważniejsze fakty z życia papieża, a także aby ukazać postać Jana Pawła II jako Orędownika miłości. "Jesteście tyle warci, ile warte jest wasze serce" - wybrzmiały słowa papieża. W swoim nauczaniu papież mówił o potrzebie miłości nie tylko Boga, ale także miłości w rodzinie i miłości do Ojczyzny.

Jan Paweł II swoje serce okazywał szczególnie ludziom młodym. Mogliśmy usłyszeć fragment nagrania, w którym papież przypominał młodzieży , że jest nadzieją i przyszłością Kościoła. Całość narracji przeplatana była poezją. Wiersze recytowały uczennice: Marta Wieczerzak, Patrycja Marut, Alicja Drożdż, Dagmara Leśniak i Oliwia Kalicka. Podczas uroczystości nie zabrakło też pięknych pieśni związanych z Ojcem świętym, wykonanych przez kilkunastoosobową scholę. Mogliśmy wspólnie zaśpiewać piękne pieśni religijne, takie jak "Barka", "Abba Ojcze", czy "Wadowice moje miasto".

Wymownym symbolem czci i pamięci do Ojca Świętego było złożenie białych róż pod Jego wizerunkiem, a także pieśń dla papieża, wykonana na zakończenie uroczystości. Puentą były również słowa wyrażające wiarę w to, że "nasz umiłowany Papież stoi obecnie w oknie w domu Ojca, spogląda na nas i nam błogosławi".

24.04.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego