artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Michał Opałacz
fotka
26.06.2015
Zakończenie roku szkolnego

Tu od pierwszego dnia otwierał się inny świat, tu panowały inne obyczaje i nawyki. Tu trwał dom, a w nim życie jak nigdzie i ludzie niezwykli - tak wspomina naukę w Publicznym Gimnazjum w Pławie tegoroczna absolwentka Patrycja Marut.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 była wyjątkowym świętem dla całej społeczności szkolnej, toteż uświetnili ją swoją obecnością znamienici goście: Przewodniczący Rady Gminy Borowa - pan Marian Taran, Dyrektor Szkoły - Kazimiera Smoleń, Sekretarz Gminy - pan Czesław Rogóż, Proboszcz Parafii Borowa - ks. Stanisław Polek, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Borowej - Edward Guzy, Józef Dąbrowski, Urszula Ciechońska i Barbara Trzpis, Przewodniczący Komisji Oświaty - Zdzisław Moryto oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Elżbieta Wieczerzak. Nie zawiedli również nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji.

Świeżo upieczeni absolwenci zaprezentowali program artystyczny, który wywołał głębokie refleksje oraz łzy wzruszenia przybyłych gości. Trzecioklasiści skierowali do wszystkich nauczycieli gorące słowa podziękowania za cierpliwość, ogromne serce oraz trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Z tej okazji każdy pedagog otrzymał czerwoną różę, która jest najpiękniejszym wyrazem uznania. Nowi absolwenci zadeklarowali dalszą współpracę oraz zgodnie przyznali, że będą odwiedzać szkołę tak często jak to będzie możliwe i informować o swoich kolejnych sukcesach, których z pewnością nie zabraknie, gdyż zobowiązuje ich do tego wysoki wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

Najwyższą średnią ocen wśród trzecioklasistów uzyskała uczennica klasy IIIb - Julia Wiącek, która również znakomicie poradziła sobie z testami egzaminacyjnymi. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także - Marlena Wiącek, Aleksandra Wiącek, Patrycja Marut, Anna Stachowicz oraz Weronika Załucka (klasa IIIb), a także Patrycja Kilian, Marta Wieczerzak i Krystian Mikrut (klasa IIIa). Szczególne wyróżnienie za 100% frekwencję otrzymali Eryk Biesiadecki i Anna Stachowicz, którzy tak bardzo polubili naszą szkołę i nauczycieli, że przez 3 lata nie opuścili ani jednego dnia nauki.

W tym dniu były jeszcze inne powody do ogromnej satysfakcji. Przedstawiciele Banku Spółdzielczego wręczyli Pani Dyrektor nagrodę finansową za zajęcie 1. miejsca na Podkarpaciu i 2. w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym", który był drugą edycją konkursu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych obejmującego szereg działań promujących oszczędzanie i pozyskiwanie funduszy przez młodzież na określony cel pod hasłem "Spółdzielnia Dobrych Serc". Najlepiej oszczędzający uczniowie oraz opiekunki SKO, Teresa Czerwiec i Alicja Polak, otrzymali dyplomy uznania.

Wiele wzruszeń wywołał również moment pożegnania niezwykle lubianego przez młodzież pana Łukasza Lesia. Pan Łukasz, którego wzruszające przemówienie zostanie zapamiętane na długie lata, otrzymał szczególne podziękowania od Dyrektora, grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów za zaangażowanie i pełną oddania pracę w zawodzie nauczyciela.

Słowa uznania otrzymali także rodzice oraz przewodnicząca, pani Elżbieta Wieczerzak, za owocną współpracę nie tylko w minionym roku szkolnym. Nagrodzeni zostali także członkowie prężnie działającego samorządu uczniowskiego. Pan Tomasz Pierzchała wręczył również dyplomy najlepszym sportowcom, którzy odnosili sukcesy w zawodach zarówno na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

W tym samym dniu o godz. 9.00 miała miejsce uroczystość zakończenia nauki dla klas I - II. Na początku spotkania trzecioklasiści przekazali na ręce przedstawicieli klas drugich sztandar. Drugoklasiści zobowiązali się strzec jego honoru i wzorowo reprezentować społeczność uczniowską. Młodsi koledzy również mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce.

Tytuł najlepszego czytelnika w szkole przypadł Pawłowi Miłosiowi (kl.Ia) oraz Karolinie Kusek (kl. Ib), zaś świadectwa z paskiem otrzymali: Mateusz Obara, Michał Zych (kl. IIa), Monika Mierzwińska, Wiktoria Leśniak i Monika Waręda (kl. IIb), Kinga Strugała, Natalia Banaś (kl.Ia) oraz Alicja Drożdż i Oliwia Kalicka (kl. Ib).

Oliwia otrzymała także z rąk Pani Dyrektor dyplom Prymusa Gimnazjum i pamiątkową statuetkę oraz nagrodę specjalną od radnych gminy z sołectwa Pławo. Nasza prymuska w minionym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,17 oraz osiągała liczne sukcesy w pozaszkolnych konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym. Wyróżnienia na forum otrzymali także Mateusz Obara i Michał Zakręcki, którzy zostali laureatami Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas Drugich Gimnazjum pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca.

Jak co roku uroczystość pożegnania szkoły odbyła się w przepięknej scenerii, którą wykonały uczennice gimnazjum pod przywództwem pani Alicji Polak. Dziękujemy wszystkim uczniom za wytężoną pracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi wynikami. Mamy nadzieję, że słoneczne wakacje będą dla nich okresem beztroskiego i pełnego wrażeń odpoczynku oraz okazją do zregenerowania sił. Do zobaczenia 1 września!!!

27.06.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego