artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Oliwia czwarta w Polsce!

fotka
12.09.2015
Oliwia czwarta w Polsce!

W sobotę, 12 września, odbył się finał Ogólnopolskiego konkursu na temat życia i działalności politycznej Wincentego Witosa. W finałowych zmaganiach, które odbyły się wierzchosławickim Centrum Kultury Wsi Polskiej uczestniczyli uczniowie szkół "witosowych" z całej Polski, a wśród nich Oliwia Kalicka i Natalia Banaś z naszego gimnazjum.

Finał został podzielony na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy musieli rozwiązać test o działalności politycznej Witosa. Test ten miał na celu wyłonić pięciu uczestników ścisłego finału, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Wśród uczestników ścisłego finału znalazła się Oliwia Kalicka, która ostatecznie zajęła 4. miejsce Polsce! Warto dodać, że nasze reprezentantki rywalizowały w kategorii szkół średnich razem z uczniami liceów i techników, co stanowiło dodatkową trudność w konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę, 13 września, podczas Dożynek Reymontowskich, corocznie organizowanych w Wierzchosławicach.

14.09.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego