artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Wycieczka do Wierzchosławic
Michał Opałacz

fotka
24.09.2015
Wycieczka do Wierzchosławic

W czwartek, 25 września, nasi pierwszoklasiści uczcili przypadającą w tym roku piątą rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia W. Witosa. Z tej okazji o godzinie 9.00 wraz z nauczycielami - p. Iloną Drozowską-Nieć, p. Michałem Opałaczem oraz p. Pawłem Komońskim wyruszyli autokarem do rodzinnej miejscowości Patrona - Wierzchosławic, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Wincentego Witosa.

Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w muzeum, dzięki której uczestnicy wyjazdu poznali historię nie tylko samego W. Witosa, ale również Jego rodziny i przyjaciół. Uwagę wszystkich zwróciły zgromadzone eksponaty, a Pani przewodnik niezwykle ciekawie i szczegółowo przedstawiła znane i nieznane fakty z życia i działalności W. Witosa.

Zwiedzający zobaczyli m.in. sztandary organizacji ludowych, dokumenty i biografie, liczne fotografie oraz prywatną korespondencję, którą prowadził. Mieli także okazję przeczytać fragment testamentu naszego Patrona oraz dokonać wpisu do księgi pamiątkowej.

Na zakończenie wszyscy udali się na cmentarz parafialny, gdzie spoczywają prochy Wincentego Witosa. Na miejscu gimnazjaliści uczcili pamięć Patrona minutą ciszy oraz złożyli na Jego grobie okolicznościową wiązankę kwiatów.

Jesteśmy przekonani, że ta wyjazdowa lekcja historii zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

24.09.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego