artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Dzień Niepodległości
Michał Opałacz

fotka
9.11.2015
Dzień Niepodległości

W miniony poniedziałek odbyła się w naszym gimnazjum uroczysta akademia z okazji przypadającej w środę 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gimnazjaliści godni uczcili pamięć o tym jakże ważnym wydarzeniu.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, zaś swoją obecnością uświetnił ją poczet sztandarowy. Następnie uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny, który swoją tematyką obejmował ofiarną drogę Polaków prowadzącą do odzyskania upragnionej wolności, zaś Marcin Cirbus i Joanna Borowiec przypomnieli okoliczności tamtych wydarzeń.

Wiersze patriotyczne w wykonaniu Alicji Drożdż i Julii Szczucińskiej, które reprezentowały naszą placówkę podczas V edycji Powiatowego Konkursu Barwy Mojej Ojczyzny, wzbudziły wśród zgromadzonych szczególne uznanie.

Gimnazjaliści obejrzeli także krótki film przedstawiający przełomowe dla naszego kraju wydarzenia, które rozegrały się w XX wieku. O wyjątkowy muzyczny akcent akademii zadbała Oliwia Kalicka, która swym pięknym głosem podkreśliła niepowtarzalne walory naszej ojczyzny.

Dzięki tej uroczystości zapewne wszyscy uczniowie pamiętać będą o tych, którzy zginęli za nasz kraj, zaś silne poczucie tożsamości narodowej pozwoli z dumą przyznawać, że Polska jest ich ojczyzną.

13.11.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego