artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Otrzęsiny pierwszych klas
Michał Opałacz

fotka
26.11.2015
Otrzęsiny pierwszych klas

Koniec miauczenia, pora uczenia... Takie oto hasło towarzyszyło tradycyjnym otrzęsinom pierwszoklasistów połączonym z huczną zabawą andrzejkową, które odbyły się 26 listopada br. W tym poważnym egzaminie uczniom klas pierwszych otuchy dodawali wyjątkowi goście: Dyrektor Gimnazjum - pani Kazimiera Smoleń, Sekretarz Gminy Borowa - pan Czesław Rogóż, Przewodnicząca Rady Rodziców Rodziców - pani Monika Rzeszut oraz członkowie Komisji Oświaty - panowie Zdzisław Moryto, Józef Kazimierski, Andrzej Magdziak i Augustyn Basztura. Otrzęsinowym zmaganiom bacznie przyglądali się także rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas drugich i trzecich, którzy pod opieką pań Ilony Drozdowskiej-Nieć i Jadwigi Dyba, zorganizowali i poprowadzili tę uroczystość.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona braci szkolnej, musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę oraz umiejętności plastyczne, taneczne, wokalne i literackie. Przy ogłuszającym dopingu żywiołowo reagującej publiczności wiele emocji wywołało picie mleka na czas, zaprezentowanie hasła klasowego, koci taniec, dzielenie czekoladki na 20 kawałków czy udzielanie odpowiedzi na temat swojego wychowawcy. Ci ostatni także musieli wykazać się znajomością szczegółów dotyczących życia klasy. Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych - pierwszoklasiści wykazywali się celnymi rzutami do kosza. Każdy uczeń klasy pierwszej został zaangażowany do pokonywania kolejnych trudności. Za udział w wymienionych zmaganiach jury przyznawało punkty, których więcej zgromadziła klasa I "a" i to ona otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca oraz okolicznościowy certyfikat. Świeżo upieczeni gimnazjaliści zostali obdarowani również upominkami ufundowanymi przez prężnie działającą Radę Rodziców.

Nadszedł także moment na poważny akcent uroczystości, w której udział wziął Poczet Sztandarowy naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści wygłosili rotę uroczystego ślubowania, po złożeniu której Pani Dyrektor zakomunikowała, iż zostali przyjęci do grona społeczności naszej szkoły. Uczniowie zobowiązali się tym samym strzec honoru Sztandaru, wzorowo reprezentować szkołę i środowisko lokalne, kultywować tradycje narodowe oraz odnosić się z szacunkiem do siebie i pozostałych osób.

Po zakończeniu ceremonii otrzęsin rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Muzyka, o którą zadbali Mateusz Źródło i Seweryn Misiak, była różnorodna. Każdy mógł zaprezentować swoje jakże bogate zdolności taneczne. Był również popularny taniec belgijski, do którego zaangażowali się także nauczyciele. Wyśmienity nastrój towarzyszył wszystkim tancerzom, którzy udowodnili, iż potrafią naprawdę świetnie się bawić. Rada Rodziców ufundowała posiłek i napoje chłodzące dla każdego, więc nikomu nie zabrakło energii i entuzjazmu do samego końca zabawy.

27.11.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego