artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Międzygminny Konkurs Poezji Religijnej
Michał Opałacz

fotka
3.12.2015
Konkurs Poezji w Grochowem

W miniony czwartek w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem dominowała piękna poezja. Wszystko za sprawą Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Religijnej, którego głównym założeniem było popularyzowanie utworów wierszowanych i śpiewanych o treściach religijnych autorów duchownych i świeckich a także pielęgnowanie wartości estetycznych języka polskiego. W zmaganiach udział wzięli laureaci eliminacji gminnych z gmin Borowa, Przecław, Tuszów Narodowy oraz Mielec. W tej rywalizacji naszą szkołę reprezentowały Oliwia Kalicka (kl. IIb), Alicja Ciepła (kl. Ib) i Dominika Musz (kl. Ia).

Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów w wykonaniu gimnazjalistów przyznało nagrody w recytacji. Jedną z nich otrzymała uczennica naszej szkoły Oliwia Kalicka. Przeczuwaliśmy jednak, że to jeszcze nie koniec sukcesów w tym dniu. Jak się okazało, mieliśmy rację. Oliwia otrzymała również nagrodę w kategorii poezja śpiewana, zaś Dominika Musz zdobyła wyróżnienie. Nasze uczennice zostały uhonorowane cennymi nagrodami rzeczowymi i okolicznościowymi dyplomami uznania.

Dominice i Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że dostarczą nam jeszcze wielu powodów do dumy i zadowolenia.

3.12.2015
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego