artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Z wizytą w OREW
Julia Szczucińska, Zuzia Nieć, Ola Ząbek, Julia Kalicka, Patrycja Rzeszut

fotka
2.06.2016
Z wizytą w OREW

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Woli Pławskiej.

Drugiego czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka reprezentacja uczniów z naszego gimnazjum: Aleksandra Ząbek, Zuzanna Nieć, Julia Kalicka, Julia Szczucińska i Patrycja Rzeszut wraz opiekunami: p. Iloną Drozdowską-Nieć i p. Alicją Polak odwiedziła rówieśników z Ośrodka w Woli Pławskiej.

Z wierszem na ustach:
Idzie misio… idzie słonik...
Idzie lalka… no i konik.
Wszyscy razem z balonami,
Z najlepszymi życzonkami!

przywitaliśmy dzieci i pracowników Ośrodka. Tak jak w wierszu wręczyliśmy wszystkim kolorowe balony i słodycze. Radość była ogromna. Wszystkie dzieci spontanicznie dziękowały nam za odwiedziny. Pani Dyrektor oprowadziła nas po salach Ośrodka i opowiedziała nam o codziennej pracy ze swoimi podopiecznymi. Poznaliśmy sprzęt rehabilitacyjny i różne urządzenia, które pomagają dzieciom z Ośrodka w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności. Niespodzianką dla nas okazało się zaproszenie dla gimnazjalistów na warsztaty organizowane przez dzieci z OREW, za które serdecznie dziękujemy. Wizyta zakończyła się słodko - my również z okazji Dnia Dziecka otrzymaliśmy od nich słodycze! Pełni radości i pozytywnej energii powróciliśmy na lekcje.

A oto wypowiedzi naszych uczennic na temat pobytu w OREW:

Czas spędzony w OREW wspominam świetnie. Nigdy nie zapomnę tych uśmiechniętych dzieci, które każdym spojrzeniem i uśmiechem wywoływały we mnie radość, a jednocześnie wzruszenie.
Ola Ząbek
Radość i emocje z powodu naszych odwiedzin i prezentów były nie do opisania. Dzieci przytulając się do nas dziękowały za czas spędzony z nami. Szkoda, że trwało to tak krótko. Tamten dzień zapamiętam na długo.
Julia Kalicka
Złożenie wizyty dzieciom z OREW to był bardzo dobry pomysł. Ta akcja SU spodobała mi się najbardziej. W tak krótkim czasie poznałam i zaprzyjaźniłam się z dzieciakami, na których twarzy pomimo choroby ciągle dominował uśmiech. Radość i pozytywną energię jaką nam przekazywali poprzez przytulasa, przybijanie piątki czy żółwika długo pozostanie w mojej pamięci.
Julia Szczucińska
Podczas odwiedzin w Ośrodku zobaczyłam, że są osoby, które potrafią poświęcić wiele, aby uszczęśliwić drugiego człowieka. Myślę tu o opiekunach pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Zuzia Nieć
Po wyjściu z Ośrodka zrozumiałam, że zdrowie to najważniejszy dar jaki otrzymaliśmy, że powinniśmy o nie dbać i dzielić się z innymi tym szczęściem.
Patrycja Rzeszut
11.06.2016
Galeria
 
 
Strona główna | INFO | Wiadomości | Galeria | Uczniowie | Nauczyciele | Rodzice | Pedagog | Dokumenty | Kontakt | Ogólna mapa witryny
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego