artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Michał Opałacz

fotka
24.06.2016
Zakończenie roku szkolnego

Wytrwale i sumiennie uczyli się, aby w kolejnych latach łatwiej pokonywać życiowe przeszkody. Poznawali tajemnice otaczającej rzeczywistości, mądrości zawarte w księgach oraz nabywali szacunku do tradycji i symboli narodowych. Mowa o naszych trzecioklasistach, którzy 23 czerwca opuścili mury szkoły i stali się jej absolwentami.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 była, wzorem lat ubiegłych, niecodziennym świętem dla całej społeczności gimnazjalnej. Nic więc dziwnego, że zaszczycili ją swoją obecnością wyjątkowi goście: Przewodniczący Rady Gminy Borowa - pan Marian Taran, Dyrektor Szkoły - Kazimiera Smoleń, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Borowej -Urszula Ciechońska i Barbara Trzpis, Przewodniczący Komisji Oświaty - Zdzisław Moryto, Przewodnicząca Rady Rodziców - Monika Rzeszut oraz radni gminy Borowa - panowie Sebastian Stachowicz, Andrzej Magdziak i Michał Opałacz. Nie zabrakło także nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i administracji oraz koleżanek i kolegów z klas młodszych.

Pierwsza część akademii miała charakter humorystyczny, zaś cały pożegnalny program artystyczny zaprezentowany przez trzecioklasistów wywołał głębokie refleksje oraz wzruszenie wśród przybyłych gości. Tegoroczni absolwenci skierowali do wszystkich nauczycieli gorące słowa podziękowania za cierpliwość, wyrozumiałość, opiekę oraz trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Z tej okazji każdy pedagog otrzymał czerwoną różę, która najpiękniej wyraża uznanie i szacunek. Najstarsi gimnazjaliści obiecali dalszą współpracę oraz zapewnili odwiedzać naszą placówkę tak często jak to będzie możliwe. Złożyli także obietnicę, że będą na bieżąco informować o swoich kolejnych sukcesach, których z pewnością nie zabraknie. Zobowiązuje ich do tego przecież wysoki wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

Najwyższą średnią ocen wśród trzecioklasistów uzyskała uczennica klasy IIIb - Monika Mierzwińska. Monika poradziła sobie również znakomicie z testami egzaminacyjnymi. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także - Mateusz Obara, Paulina Ciejka, Wiktoria Zielińska i Michał Zych (klasa IIIa), a także Monika Waręda i Wiktoria Leśniak (kl. IIIb

Szczególne wyróżnienie za wzorową frekwencję otrzymała Adrianna Anuszewska, która tak bardzo polubiła naszą szkołę i nauczycieli, że przez 3 lata nie opuściła ani jednego dnia nauki.

W tym dniu było więcej powodów do dumy i zadowolenia. Przedstawiciele Banku Spółdzielczego wręczyli Pani Dyrektor nagrodę finansową za zajęcie 1. miejsca na szczeblu regionalnym i 1.w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym", który był drugą edycją konkursu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych obejmującego szereg działań promujących oszczędzanie i pozyskiwanie funduszy przez młodzież na określony cel pod hasłem "Spółdzielnia Dobrych Serc". Najlepiej oszczędzający uczniowie oraz opiekunki SKO, Teresa Czerwiec i Alicja Polak, otrzymali dyplomy uznania. Dodać należy, iż wspomniane panie pełniły w minionym roku szkolnym funkcje wychowawczyń odchodzących klas.

Wiele wzruszeń wywołał również moment pożegnania lubianej przez młodzież pani Aliny Pieróg, która po wieloletniej pracy w zawodzie nauczyciela zdecydowała się przejść na emeryturę. Pani Alina otrzymała nagrodę oraz szczególne słowa podziękowania od Dyrektora, grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów za gorliwą i pełną zaangażowania pracę w zawodzie nauczyciela.

Szczególne podziękowania otrzymali także rodzice oraz przewodnicząca, pani Monika Rzeszut, za przychylność uczniowskim pomysłom i niezwykle owocną współpracę w minionym roku szkolnym. Wzruszające słowa skierowali do nich również gimnazjaliści, którzy docenili rodzicielską miłość i troskę.

Nagrodzony został także były już przewodniczący samorządu uczniowskiego, Marcin Cirbus, który skutecznie zachęcał brać gimnazjalną do aktywnej działalności i podejmowania licznych uczniowskich inicjatyw. Kto teraz zastąpi Marcina, który zawsze na pierwszym miejscu stawiał troskę o swoich rówieśników i codziennie pamiętał o tym, iż pierwsze kroki po przyjściu do szkoły należało skierować do pokoju nauczycielskiego, aby dokonać tak ważnej ceremonii losowania Szczęśliwego Numerka? Wiadomość o tym, kto w danym dniu nie będzie pytany, zawsze wywoływała na szkolnym korytarzu okrzyki radości i szczerej ulgi.

Pan Tomasz Pierzchała wręczył również dyplomy najlepszym sportowcom, którzy wzorem lat ubiegłych odnosili sukcesy w zawodach zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Były rok szkolny obfitował w wiele znaczących wygranych. Nasz drużyna chłopców zdobyła bardzo wysokie, bo VIII miejsce w województwie premiowane wyróżnieniem. Rywalizowaliśmy z 22. najlepszymi gimnazjami w mistrzostwach ligi lekkoatletycznej. Poprawiliśmy wynik z mistrzostw powiatu, uzyskując 1189 pkt.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście z uznaniem wyrażali się o osiągnięciach naszych gimnazjalistów. Zaznaczali, iż niejednokrotnie uczestniczyli w uroczystościach odbywających się w naszej szkole i podkreślali, że zawsze były to imprezy zorganizowane na najwyższym poziomie.

Następnie Pani Dyrektor skierowała gorące podziękowania gimnazjalistom za podejmowane przez nich za pośrednictwem samorządu uczniowskiego różnorodne inicjatywy, rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi osiągnięciami. Te najważniejsze, czyli 4. miejsce Oliwii Kalickiej w Polsce w ogólnopolskim konkursie na temat wiedzy i działalności politycznej W. Witosa w kategorii szkół średnich, sukcesy w unihokeju chłopców i dziewcząt na szczeblu wojewódzkim czy zajęcie 1. miejsca w Polsce i 1. na Podkarpaciu przez Szkolną Kasę Oszczędności świadczą o tym, iż miniony rok był wyjątkowo udany. Wyraziła również przekonanie, iż kolejny także będzie obfitował w równie imponujące osiągnięcia. Wspomniała również, iż nasze działania docenili także ewaluatorzy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, którzy w wyniku przeprowadzonej w szkole w styczniu ewaluacji całościowej przyznali nam najwyższe oceny.

Nazajutrz o godz. 8.00 miała miejsce uroczystość zakończenia nauki dla klas I-II. W przyszłym roku szkolnym skład Pocztu Sztandarowego tworzyć będą: Paweł Miłoś (chorąży), Joanna Borowiec i Izabela Mazur (asysta). Drugoklasiści także należycie wywiązywali się z powierzonych obowiązków szkolnych.

Świadectwa z paskiem otrzymały: Patrycja Rzeszut, Klaudia Trzpis, Zuzanna Nieć (kl. Ia), Julia Szczucińska (kl. Ib), Kinga Strugała, Natalia Banaś i Kamila Łabaj (kl.IIa) oraz Alicja Drożdż, Emilia Kapinos i Oliwia Kalicka (kl. IIb). Zostali wyróżnieni także najlepsi czytelnicy i uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się wzorową frekwencją. Oliwia Kalicka otrzymała także z rąk Pani Dyrektor prestiżowy dyplom Prymusa Gimnazjum i pamiątkową statuetkę. Nasza prymuska w minionym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole oraz osiągała liczne sukcesy w pozaszkolnych konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym. Reprezentowała również naszą szkołę na uroczystej sesji Rady Gminy Borowa, podczas której wzorem lat ubiegłych uhonorowano laureatów konkursu "Najlepszy uczeń w gminie".

Wyróżnienie na forum szkoły przypadło także uczennicy klasy Ia, Zuzannie Nieć, która w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym "Kolory natury w obiektywie" zajęła II miejsce.

Jak co roku uroczystość pożegnania szkoły odbyła się w przepięknej scenerii, która została wykonana z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Postarały się o to nasze utalentowane uczennice pod bacznym okiem pań Alicji Polak i Ilony Drozdowskiej-Nieć Dziękujemy wszystkim uczniom za wytężoną pracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi wyróżnieniami. Zbliżające się słoneczne wakacje niech będą dla nich okresem beztroskiego i pełnego wrażeń odpoczynku oraz okazją do zregenerowania sił. Do zobaczenia za dwa miesiące!

28.06.2016
Galeria
 
 
Strona główna | INFO | Wiadomości | Galeria | Uczniowie | Nauczyciele | Rodzice | Pedagog | Dokumenty | Kontakt | Ogólna mapa witryny
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego