aktualności - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualnosci

"Szalone nożyczki"
Beata Robak
fotka
20.02.2013
"Szalone nożyczki"

W dniu 20 lutego 2013 roku dwudziestu dwóch uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu był udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Szalone nożyczki" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Sztuka "Szalone nożyczki" to współczesna komedia kryminalna, której akcja dzieje się w salonie fryzjerskim. Ten spektakl to rodzaj teatru interaktywnego. Autor sztuki, Paul Pörtner, główną rolę powierzył bowiem publiczności.

Akcja spektaklu dzieje się w salonie fryzjerskim "Szalone nożyczki", którego właścicielem jest mistrz grzebienia i nożyczek Tonio Wzięty. Wynajmuje on salon od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia zostaje ona zamordowana w swoim mieszkaniu znajdującym się tuż nad salonem pana Tonia. Spektakl jest o tyle widowiskowy, że publiczność decyduje o rozwoju całej sytuacji. Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają wydarzenia aż do momentu zamordowania pianistki. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa. My również mieliśmy swój wkład w głosowaniu.

"Szalone nożyczki" w 1997roku wpisano do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę (niebędącą musicalem) na scenach amerykańskich.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej sztuce i świetnej zabawie. Jesteśmy oczarowani grą rzeszowskich aktorów. Podczas pobytu w Rzeszowie odwiedziliśmy również Galerię Rzeszów, która zachwyciła nas swoim wspaniałym wyglądem i nowoczesnością. Wyjazd dostarczył nam wielu radosnych przeżyć, a tak odpowiednio zagospodarowany czas wolny podczas zimowych ferii będziemy długo wspominać.

25.02.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego