artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Narodowe czytanie "Quo vadis"
Teresa Czerwiec

fotka
5.09.2016
Narodowe czytanie "Quo vadis"

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa. Organizowana jest od pięciu lat. Polega na czytaniuna głos w miejscach publicznych największych dzieł polskiej literatury. Czytanojuż ''Pana Tadeusza'', następnie utwory Fredry, trylogię Sienkiewicza, a rok temu "Lalkę" Bolesława Prusa.

Rok 2016 to rok Henryka Sienkiewicza. To właśnie jego dzieło "Quo Vadis" (wybrane przez internautów) stało się tegoroczną lekturą Narodowego Czytania.

Nasza szkoła również uczestniczyła w tej prestiżowej imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Publiczną Bibliotekę w Borowej w dniu 5 września. Do czytania została zaproszona p. Dyrektor Kazimiera Smoleń oraz uczeń klasy III Bartłomiej Miłoś. Biografię pisarza odczytały uczennice gimnazjum Natalia Banaś i Alicja Drożdż.

Lekturze towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Można było posłuchać przepięknych piosenek, jedną z nich zaśpiewała Oliwia Kalicka, oglądnąć fragment filmu, przygotowano również prezentację o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

7.09.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego