artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

"Barwy mojej ojczyzny"
Michał Opałacz

W miniony poniedziałek w sali Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej ojczyzny" zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wzorem lat ubiegłych zainteresowanie scenicznymi zmaganiami cieszyło się dużym powodzeniem wśród gimnazjalistów. Podczas tegorocznej edycji nie mogło także zabraknąć naszych uczennic. Przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentowały się Julia Szczucińska i Alicja Ciepła (kat. recytacja) oraz Oliwia Kalicka (kat. piosenka). Utwory wybrane przez nasze dziewczyny zarówno do recytacji jak i śpiewu przedstawiały niepowtarzalne walory naszej ojczyzny, czyli to, co najbliższe i najpiękniejsze.

Po wysłuchaniu blisko 55 utworów komisja wybrała zwycięzców oraz przyznała nagrody specjalne. Wśród nagrodzonych znalazła się Oliwia Kalicka, która swym niezwykle brawurowym wykonaniem utworu "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" podbiła serca nie tylko jurorów, ale i wszystkich zebranych.

Oliwia została uhonorowana dyplomem i wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane występy.

17.10.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego