artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Spektakl profilaktyczny pt. "Spacer po linie"
Edyta Gawżyńska

fotka
8.11.2016
Spektakl pt. "Spacer po linie"

Od wielu lat nasze gimnazjum współpracuje z teatrem "Kurtyna" z Krakowa. 8 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Spacer po linie" finansowany przez Urząd Gminy Borowa, ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przedstawienie poruszało wiele współczesnych problemów, z którymi może spotkać się młody człowiek, m. in. problem braku autorytetów i zafałszowania podstawowego kanonu wartości etycznych, problem uzależnień od środków psychoaktywnych oraz internetu. Spektakl "Spacer po linie" to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stają wobec konieczności dokonywania wyborów, podejmowania decyzji i to od nich samych zależy, czy będą one słuszne. Często kierują się przy tym emocjami zamiast rozumem, nie myśląc o konsekwencjach. Brak odpowiedzialności, nieumiejętność zarządzania emocjami potęgowana gniewem, frustracją i rozczarowaniem z racji niespełnionych planów, marzeń prowadzi często do zachowań ryzykownych. Po spektaklu odbyła się prelekcja, która uświadomiła uczniom, że każdy człowiek ma możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, a problemy życiowe trzeba rozwiązywać poprzez rozmowę z rodzicami, nauczycielami, przyjaciółmi.

Młodzi ludzie, aby zyskać aprobatę społeczeństwa czy osiągnąć sukces, nie zawsze podejmują słuszne decyzje, ale ważne jest, że uczą się na błędach i potrafią zrozumieć, że swoim postępowaniem krzywdzili siebie i innych.

11.11.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego