artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Dzień Niepodległości
Michał Opałacz

fotka
9.11.2016
Dzień Niepodległości

W minioną środę społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała przypadającą w piątek 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten był niepowtarzalną okazją do refleksji nad współczesnością i historią naszej ojczyzny. Akademię poprowadzili Alicja Drożdż i Bartłomiej Miłoś, zaś wszyscy gimnazjaliści godni uczcili pamięć o tym jakże ważnym wydarzeniu.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, a swoją obecnością uświetnił ją poczet sztandarowy. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację "Droga do Niepodległości" przygotowaną przez Emilię Kapinos, zaś przedstawioną przez Joannę Jurkowską i Karolinę Kusek.

Wiersze patriotyczne w wykonaniu Julii Szczucińskiej i Alicji Ciepłej, które reprezentowały naszą placówkę podczas VI edycji Powiatowego Konkursu Barwy Mojej Ojczyzny, wzbudziły wśród zgromadzonych szczególne uznanie, a Oliwia Kalicka swym wyjątkowym wokalem potwierdziła, że zasłużenie została laureatką wspomnianego konkursu.

Wybrani uczniowie z klas I-III przedstawili własne refleksje na temat ojczyzny i poczucia tożsamości narodowej, a krótki film prezentujący najbardziej urokliwe zakątki naszej ojczyzny uświadomił młodzieży, że Polska jest pięknym krajem, zaś Podkarpacie to region, który budzi zachwyt odwiedzających. Film potwierdził także to, o czym wszyscy wiedzą od dawna - Polki są najpiękniejsze na świecie.

O wyjątkową dekorację zadbała pani Alicja Polak, dzięki której w tym dniu w szkole dominowały biało-czerwone barwy. Godna uwagi była także zainicjowana przez Samorząd Uczniowski akcja - każdy gimnazjalista przypiął do swojego stroju apelowego okolicznościowy kotylion. Silne poczucie przynależności narodowej sprawiło, że w tym dniu społeczność gimnazjalna czuła się jak jedna wielka rodzina.

Na koniec prowadzący uroczystość zaapelowali, aby dbać o dobre imię naszego kraju, rozsławiać jego niepowtarzalne walory i z dumą przyznawać, że jest się Polką i jest się Polakiem.

16.11.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego