artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Olimpiada specjalna
Teresa Czerwiec

fotka
5.12.2016
Olimpiada specjalna

Piątego grudnia 2016 roku grupa 45 uczniów z klasy I, IIA i IIB wzięła udział w wyjątkowej imprezie - VI Podkarpackim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dla osób z szerokim upośledzeniem ruchowym i umysłowym.

Pojechaliśmy tam kibicować wszystkim 60 uczestnikom olimpiady, ale szczególnie bliscy byli nam wychowankowie OREW z Woli Pławskiej. Konkurencje były zróżnicowane, od uniesienia głowy, czy przetoczenia się z boku na bok, po przejściu po nierównym podłożu, czy wrzucaniu kulek do kosza. Dla nas, zdrowych, są to bardzo proste czynności, ale dla niepełnosprawnych jest to niezwykle trudne. Byliśmy pełni podziwu dla uczestników i cieszymy się, że każdy z nich otrzymał taki sam medal i taki sam upominek. Była to dla nas niezwykła lekcja wychowawcza.

Podczas tego wyjazdu udało się również odwiedzić muzeum fotograficzne "Jadernówka". Po niedawnym remoncie urządzono tu stałą wystawę fotografii i sprzętu fotograficznego. Mogliśmy zobaczyć jedną z największych w Polsce kolekcji aparatów i osprzętu z całego świata.

6.12.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego