artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Przyszedł na świat po to,
aby pomóc nam żyć
Teresa Czerwiec

fotka
22.12.2016
Przyszedł na świat, aby...

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. W takiej właśnie atmosferze w dniu 22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy pierwszej. Zaprezentowali krótkie, ale bardzo wymowne scenki pod wspólnym tytułem "Przyszedł na świat po to, aby pomóc nam żyć". Symboliczną scenografię przez cały czas trwania przedstawienia stanowili Maryja z Dzieciątkiem i Józef siedzący obok żłóbka. Program artystyczny obejmował również występ szkolnego chóru z klasy IIIB, z Oliwią Kalicką na czele,z którym wszyscy mogli wspólnie zaśpiewać znane kolędy.

Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń uwieńczonych wspólną modlitwą, a łamanie się opłatkiem uświadomiło uczniom, że tworzą jedną wielką rodzinę.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz skierowała gorące podziękowania gimnazjalistom za podejmowane przez nich za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego różnorodne inicjatywy, rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi osiągnięciami. Wyraziła również przekonanie, iż kolejny także będzie obfitował w równie imponujące osiągnięcia. Nie obyło się także bez tradycyjnych prezentów - współpracujący z naszą placówką państwo Teresa i Stefan Drozdowscy przekazali społeczności gimnazjalnej świąteczny upominek.

Akademia przebiegła w magicznej, rodzinnej atmosferze i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wesołych Świąt!

22.12.2016
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego