artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Odwiedziny w Schronisku
Ilona Drozdowska-Nieć

fotka
17.02.2017
Odwiedziny w Schronisku

Siedemnastego lutego br. grupka naszych gimnazjalistów udała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu. Nasze gimnazjum od lat współpracuje z tą placówką. Organizujemy całoroczne zbiórki produktów, przede wszystkim żywnościowych na rzecz bezdomnych zwierząt. W bieżącym roku szkolnym wśród ofiarowanych rzeczy znalazły się: karmy dla psów i kotów, koce, ręczniki, zabawki. Nasi uczniowie z chęcią uczestniczą w tej charytatywnej akcji. Wśród nich wyróżniają się obecnie trzecioklasiści, a w szczególności: Julia Magdziak i Oliwia Kalicka, Mateusz Batko, Hubert Kapinos i Stanisław Polak. To właśnie Ci uczniowie odwiedzili w tym roku Schronisko.

Oto ich wrażenia z tego wyjazdu:

Pewnego dnia wraz z grupą moich kolegów ze szkoły i Panią pojechaliśmy w super miejsce. Miejscem tym było schronisko. Już po przyjeździe powitał nas mały, zabawny i sympatyczny psiaczek. Po chwili weszliśmy na posesję i okazało się, że jest tam dużo fajnych zwierzaków. Najpierw dostaliśmy pieski na smyczy i mieliśmy możliwość spaceru z nimi. Później dostaliśmy propozycje zobaczenia piesków w środku. Ich wzrok pokazywał mi jak bardzo brak im miłości od człowieka. Wszystkie pieski cieszyły się na nasz widok i chciały chociaż trochę naszego dotyku. Na sam koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy też kotki. Od razu zaczęły się łasić i były skore do zabawy. Moim zdaniem był to dobrze spędzony czas.
Julka Magdziak
W piątek, 17 lutego 2017r. wraz z panią Iloną Drozdowską-Nieć wybraliśmy się do mieleckiego schroniska dla zwierząt. Po przyjeździe z wielką radością przywitał nas malutki piesek Valdo. W schronisku mieliśmy możliwość zobaczenia wszystkich zwierząt oraz miejsc, w jakich przebywają. Zwierzęta bardzo ucieszyły się na nasz widok. Dużo czasu spędziliśmy też u kotów, od których nie mogliśmy się oderwać. Pracownicy schroniska byli nam bardzo wdzięczni za naszą pomoc. Dowiedzieliśmy się od nich wielu ciekawych informacji o pracy w schronisku, o procedurach adopcji bezdomnych zwierząt. Spędziliśmy tam bardzo miło czas i mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy. Mamy nadzieję, ze jeszcze więcej osób będzie się angażować w takie akcje pomocy zwierzętom.
Oliwia Kalicka
Wyjazd do schroniska wywarł na mnie bardzo duże wrażenie. Zobaczyłem dużo wspaniałych psów i kotów. Każdy z nich to inna nieraz straszna historia. Najbardziej spodobał mi się pies rasy husky który wabił się Orion.


Hubert Kapinos
Odwiedziny w schronisku miały na celu przekazanie zebranych przez nas rzeczy dla bezdomnych psów i kotów. Pobyt w schronisku uświadomił nam, jak wiele psów i kotów czeka na nowych właścicieli. Zrozumieliśmy, że zwierząt nie należy traktować jak zabawki, ponieważ one też mają uczucia. Dotarło do nas, że warto pomagać.
Stanisław Polak i Mateusz Batko

Fotki z naszego pobytu, ciepłe słowa dla naszego gimnazjum jak również bieżące informacje o funkcjonowaniu Schroniska dla Zwierząt w Mielcu znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/FundacjaAnimalsMielecDlaZwierzakow

A na koniec apelujemy: Każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić schronisko dla zwierząt!

4.03.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego