artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Gminne obchody Dnia Kobiet
Michał Opałacz

fotka
12.03.2017
Gminne obchody Dnia Kobiet

Dwunastego marca br. w Domu Ludowym w Pławie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Święta Kobiet zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowej i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Tegoroczną imprezę uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: Wójt Gminy Borowa - Pan Władysław Błażejowski, Przewodniczący Rady Gminy Borowa - Pan Marian Taran, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pławie - Pani Kazimiera Smoleń, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borowej - Pani Barbara Magdziak. Nie zawiedli także panowie radni, sołtysi i sołtyski oraz aktywne mieszkanki z poszczególnych sołectw. O część artystyczną zadbali uczniowie naszego gimnazjum, którzy po raz kolejny potwierdzili, że ich sceniczne obycie jest niezwykle naturalne i dojrzałe, dzięki czemu każdemu uczestnikowi spotkania towarzyszył znakomity humor.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Igor Serafin i Mikołaj Cirbus , którzy spotkali się podczas nudnego pobytu na zakupach w galerii handlowej. Musieli cierpliwie usługiwać swoim wybrankom, które w tym czasie przebywały w garderobie i mierzyły kolejne wyjątkowe kreacje. Pod koniec okazało się, że wszyscy wybierają się na tę samą imprezę. Panowie od razu zmienili swoje nastawienie i zapragnęli, aby ich panie wyglądały zjawiskowo, toteż zdecydowani byli wydać za strój niemałą sumę...

Kolejne skecze kabaretowe poprzedzali humorystycznymi komentarzami prowadzący spotkanie - Bartłomiej Miłoś i Alicja Drożdż.

Uczestnikom uroczystości zapadła w pamięci niezwykle interesująca rozmowa, którą przeprowadziły ze sobą nierozłączne przyjaciółki - Agata Ćwięka i Zuzanna Nieć. Na szczęście ich spotkanie po latach zakończyło się happy endem.

Rafał Bogdan starał się za wszelką cenę zaimponować prowadzącej biuro podróży Aleksandrze Ząbek. Niestety, jego plan nie powiódł się, gdyż pod koniec konwersacji został przez Aleksandrę skutecznie przepędzony. Ola nie omieszkała oznajmić, iż każda dziewczyna od bogatego przystojniaka woli normalnego i uczciwego chłopaka. Julia Szczucińska przedstawiła wierszowaną instrukcję dotyczącą postępowania z facetami, zaś Kacper Łaz zdradził zebranym, jaki zawód wybrać, aby zaimponować każdej kobiecie.

Występy naszych gimnazjalistów były przerywane raz po raz gromkimi brawami i salwami śmiechu. Kolejny skecz uświadomił wszystkim, iż to właśnie kobieta potrafi perfekcyjnie zorganizować życie wszystkich domowników. Poleceniom wydawanym przez panią domu (w tej roli Oliwia Kalicka) musieli podporządkować się absolutnie wszyscy. Nawet najstarszy członek rodziny (Józef Leśniak) nie miał za wiele do powiedzenia, nie wspominając o Zygmuncie (Bartek Miłoś) i jego synu (Stanisław Polak), którzy musieli odrabiać zadanie z języka polskiego, zamiast śledzić półfinał Ligi Mistrzów...

Nie zabrakło także muzycznego akcentu tej niecodziennej imprezy. Alicja Ciepła, Dominika Musz i wspomniana już Oliwia Kalicka oczarowały zebranych swym anielskim głosem. Bardzo ciekawą rozmowę telefoniczną z mężem przeprowadziła Natalia Banaś. Niestety, jej rozmówca nie poradził sobie z przekazywanymi wytycznymi, gdyż nie potrafił wykonać najprostszych czynności związanych z opieką nad rocznym Marcinkiem

Występom naszych artystów towarzyszyły tańce zespołu Borowiacy działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Pod koniec spotkania uczniowie klasy IIIb zaprezentowali "Randkę w ciemno" wzorowaną na znanym programie telewizyjnym. Jej uczestnicy wyróżnili się miłą aparycją, sceniczną ogładą i niezwykłym urokiem osobistym. Zebrani zaciekawieni byli, czy nowe pary będą kontynuować swoją znajomość.

Piękną scenografię spotkania wykonały nasze uczennice pod kierunkiem pań Alicji Polak i Ilony Drozdowskiej- Nieć. Pani Dyrektor z dumą zaś oglądała sceniczne popisy swoich wychowanków. O tym, iż tegoroczna część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów była niezwykle udana, świadczą słowa najwyższego uznania skierowane do Pani Dyrektor oraz autora tego artykułu.

Dziękuję młodzieży za wspaniały występ. Dziękuję chłopcom z klasy IIIa (Pawłowi Miłosiowi, Zenkowi Rupowi, Bartkowi Pazdro, Piotrkowi Stolarzowi, Filipowi Kramarzowi i Bartkowi Miłosiowi) za pomoc w organizacji tej uroczystości. Po raz kolejny wszyscy pokazaliście, że jesteście niezawodni i można na Was liczyć.

17.03.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego