artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Bartłomiej Rzeszut finalistą GIMTECH-u
Jadwiga Dyba

fotka
11.03.2017
Finał GIMTECH-u

Jedenastego marca 2017 r. w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu 4 uczniów naszego gimnazjum: Bartłomiej Rzeszut, Stanisław Polak, Paweł Miłoś i Hubert Kapinos wzięło udział w drugim etapie piątej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Gimtech". W konkursie uczestniczyło 44 uczniów wyłonionych spośród 133 gimnazjalistów powiatu mieleckiego, którzy uczestniczyli w szkolnym etapie tego konkursu. Najlepszy spośród naszych reprezentantów Bartłomiej Rzeszut dostał się do ścisłego finału, gdzie zmierzył się z zadaniem praktycznym, które polegało na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego. Wszystkim chłopcom należą się słowa uznania i wielkie gratulacje, bo zakres tego konkursu obejmował rozległą wiedzę nie tylko dotyczącą techniki, ale fizyki, matematyki i informatyki.

Goszcząc w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu mieliśmy okazję zwiedzić niektóre pracownie: mechatroniczną, elektryczną, i teleinformatyczną. Obejrzeliśmy również pokaz sztuk walki zaprezentowany przez uczniów z klas o profilu wojskowym, oraz pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniuuczniów z klas gastronomicznych. Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu przygotował jeden ze sponsorów.

Gorące podziękowania składamy panu Tomaszowi Rzeszutowi, który zapewnił transport uczniów na konkurs.

Uczniów klas pierwszych i drugich już dziś zapraszamy do udziału w 6 edycji tego konkursu, a jest o co walczyć, nagrody w tym konkursie są bardzo atrakcyjne. W tym roku były drony, tablety i dyski zewnętrzne (można je obejrzeć na zdjęciach).

Artykuł podsumowujący sobotnią imprezę pojawił się już na stronie:

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/edukacja/art1048,techniczne-zmagania-44-uczniow-gimnazjow-z-calego-powiatu-kto-w-finale.html

Wszystkie zdjęcia z konkursu dostępne są pod adresem:

https://goo.gl/photos/e9gHgPBHr7go7hwGA
23.03.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego