artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Natalia Banaś finalistą konkursu polonistycznego
Teresa Czerwiec

fotka
Natalia Banaś
finalistą konkursu polonistycznego

Konkursy przedmiotowe to dla uczniów gimnazjów jedne z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych. Zagadnienia z poszczególnych dziedzin znacznie wykraczająpoza treści programowe realizowane w szkole, więc udział w konkursie wymaga dodatkowej pracy pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego. Wysoko postawiona poprzeczka nie zniechęciła naszej młodzieży, która już od września intensywnie pracowała, uczęszczając na zajęcia pozalekcyjne. Udział w ostatnim, trzecim etapie wojewódzkim daje możliwość uzyskania tytułu laureata bądź finalisty. Aby tego dokonać, trzeba się zmierzyć z najlepszymi gimnazjalistami województwa podkarpackiego i przejść etap szkolny, a następnie rejonowy. Dodatkowo, uzyskanie tytułu laureata zwalnia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, natomiast tytuł finalisty daje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku do trzeciego etapu - wojewódzkiego - zakwalifikowała się Natalia Banaś (klasa IIIA), która pod kierunkiem Pani Teresy Czerwiec rozwijała swoje humanistyczne talenty i z dużym zainteresowaniem czytała wymagane lektury. Wysiłek intelektualny i ciężka praca przyniosły zamierzony efekt.

Z przyjemnością informujemy, że Natalia zdobyła tytuł FINALISTY w konkursie z języka polskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim pozostałym uczniom, którym nie udało się w tym roku sięgnąć po laury, życzymy owocnej pracy i sukcesów w kolejnych latach.

18.04.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego