artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Teresa Czerwiec

fotka
23.05.2017
Dzień Godności

We wtorek, 23 maja 2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Alicja Drożdż, Dagmara Leśniak, Stanisław Polak, Paweł Miłoś) wraz z opiekunem wzięli udział w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo w Mielcu. Tę wyjątkową uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miejskich i powiatowych.

Spotkanie uświadomiło wszystkim uczestnikom, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i zasługują na uwagę całego społeczeństwa. Gimnazjaliści uczestniczyli także w tradycyjnym marszu ulicami miasta oraz w uroczystościach na Placu Armii Krajowej, gdzie wypuścili do nieba setki pomarańczowych balonów, które otrzymali na miejscu od organizatorów marszu. Kolor pomarańczowy symbolizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Udział w tym wydarzeniu pomógł zrozumieć wszystkim, że osoby niepełnosprawne są takimi samymi ludźmi jak my wszyscy, mają takie same prawa, zaś naszym zadaniem jest pomagać im godnie żyć, rozwijać się i poznawać otaczający świat.

24.05.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego