aktualności - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualnosci

"Zawody bez tajemnic"
Magdalena Białek

W środę, 6 marca 2013 r., w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się finał II edycji konkursu "Zawody bez tajemnic" zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mielcu. Partnerami wspierającymi organizację konkursu było Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - filia w Mielcu. W tym roku konkurs skierowany był do uczniów klas II.

Tak jak w ubiegłym roku celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat różnych zawodów, które funkcjonują na rynku pracy, poznanie ścieżek kształcenia oraz aktywizowanie do samodzielnego poszukiwania informacji zawodoznawczych. Dodatkowo forma konkursu pozwalała rozwijać m.in. umiejętności pracy zespołowej, twórczego myślenia, autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Nasz zespół składający się z pięciu uczniów klasy II a: Wiktorii Macury, Klaudii Kozioł, Dominiki Kapały, Wiktorii Grzelak i Maksymiliana Grzelaka pod opieką p. Magdaleny Białek samodzielnie przygotował film na temat zawodu dietetyka.

Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy. Udział w konkursie pozwolił uczniom na poznanie specyfiki różnych zawodów, co będzie dla nich przydatne przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Zmaganiom gimnazjalnych drużyn przyglądali się m.in. Bogdan Bieniek Zastępca Prezydenta Miasta Mielca, Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego, Arkadiusz Gałkowski Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Mielcu, Zdzisław Nowakowski Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stanisław Tomza Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Józef Lewczak Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Józefina Krasoń Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie - filia w Mielcu.

22.03.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego