artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często...
Michał Opałacz

fotka
23.06.2017
Zakończenie roku szkolnego

Powyższe słowa popularnej piosenki stanowiły motto tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Ten wyjątkowy moment pożegnania trzecioklasistów, którzy 22 czerwca br. opuścili mury swej szkoły i stali się jej absolwentami, uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Przewodniczący Rady Gminy Borowa - Marian Taran, Dyrektor Szkoły - Kazimiera Smoleń, Ksiądz Prałat- Józef Mróz, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Borowej - Mariusz Dąbrowski, i Barbara Trzpis, Przewodniczący Komisji Oświaty - Zdzisław Moryto, Przyjaciel Szkoły - Teresa Drozdowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Monika Rzeszut. W tym niecodziennym spotkaniu udział wzięli także rodzice, byli i obecni nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz koleżanki i koledzy z klas II.

Najwyższą średnią ocen wśród trzecioklasistów i świadectwo z paskiem uzyskała uczennica klasy IIIb - Oliwia Kalicka, której sukcesy i wyróżnienia są znane nie tylko w gminie, powiecie i województwie, ale i w całej Polsce. Oliwia otrzymała z rąk Pani Dyrektor prestiżowy dyplom Prymusa Gimnazjum i pamiątkową statuetkę. O imponujących osiągnięciach Oliwii można było przeczytać w ostatnim wydaniu Tygodnika Regionalnego Korso. Warto wspomnieć, iż Oliwia przez 3 lata nauki w gimnazjum wykazała się wzorową frekwencją.

Tegoroczni absolwenci uzyskali najwyższy wynik w gminie z tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Najlepiej z testami egzaminacyjnymi poradziła sobie ucz. klasy IIIa - Natalia Banaś. Zarówno Oliwia jak i Natalia za swoje dokonania zostały uhonorowane przez radnych sołectwa Pławo nagrodami specjalnymi. Ponadto, oprócz wspomnianych uczennic, świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Alicja Drożdż, Emilia Kapinos oraz Dagmara Leśniak (klasa IIIb), a także Kinga Strugała, Kamila Łabaj, Joanna Borowiec i Bartłomiej Miłoś (klasa IIIa). Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali specjalne listy gratulacyjne.

Świeżo upieczeni absolwenci zaprezentowali program artystyczny, który wywołał głębokie refleksje oraz ogromne łzy wzruszenia. Każdy miał bowiem świadomość, że takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często.

Trzecioklasiści skierowali do wszystkich nauczycieli gorące słowa podziękowania za cierpliwość, ogromne serce oraz trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Z tej okazji każdy pedagog otrzymał czerwoną różę, która jest najpiękniejszym wyrazem uznania. Gimnazjaliści udowodnili także, iż byli bacznymi obserwatorami szkolnych wydarzeń - podczas przygotowanej scenki kabaretowej przypomnieli wszystkim nauczycielom treść ich ulubionych powiedzonek, co wywołało salwy śmiechu wśród zgromadzonych gości.

Nowi absolwenci zadeklarowali dalszą współpracę oraz zgodnie przyznali, że będą odwiedzać szkołę tak często jak to będzie możliwe i informować o swoich kolejnych sukcesach, których z pewnością nie zabraknie, gdyż zobowiązuje ich do tego wysoki wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

Na początku spotkania trzecioklasiści przekazali na ręce przedstawicieli klas drugich sztandar. Drugoklasiści zobowiązali się strzec jego honoru i wzorowo reprezentować społeczność uczniowską Przewodnicząca SU, Alicja Drożdż, przekazała tymczasowo swoją funkcję ucz. klasy IIb - Julii Szczucińskiej, zaś nowy skład pocztu sztandarowego tworzyć będą - Paweł Rokoszak, Zuzanna Nieć i Klaudia Trzpis.

Przedstawiciele Banku Spółdzielczego wręczyli na ręce Pani Dyrektor nagrodę finansową za zajęcie 1. miejsca na Podkarpaciu w Konkursie "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym", który był kolejną edycją konkursu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych obejmującego szereg działań promujących oszczędzanie i pozyskiwanie funduszy przez młodzież na określony cel pod hasłem "Spółdzielnia Dobrych Serc". Najlepiej oszczędzający uczniowie oraz opiekunki SKO, Teresa Czerwiec i Alicja Polak, otrzymali dyplomy uznania.

Wiele wzruszeń wywołał również moment pożegnania lubianej przez młodzież pani Klaudii Stefanowicz. Pani Klaudia otrzymała szczególne podziękowania od Dyrektora, grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów za zaangażowanie i pełną oddania pracę.

Słowa uznania otrzymali także rodzice oraz przewodnicząca, pani Monika Rzeszut, za owocną współpracę nie tylko w minionym roku szkolnym oraz Przyjaciele Szkoły - państwo Teresa i Stefan Drozdowscy za okazywaną pomoc finansową. Trzecioklasistów pożegnali także przedstawiciele klas II, którzy ufundowali swym starszym kolegom okolicznościowe teczki absolwenta.

Nagrodzeni zostali również członkowie prężnie działającego samorządu uczniowskiego. Pan Tomasz Pierzchała wręczył również dyplomy najlepszym sportowcom, którzy rozsławiali naszą szkołę i odnosili sukcesy w zawodach zarówno na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

W tym samym dniu o godz. 8.00 miała miejsce uroczystość zakończenia nauki dla klas I - II. Na początku spotkania trzecioklasiści przekazali na ręce przedstawicieli klas drugich sztandar. Młodsi koledzy również mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce.

Tytuł najlepszych czytelniczek w szkole przypadł Aleksandrze Ząbek i Julii Kalickiej (kl.IIb), zaś świadectwa z paskiem otrzymali: Patrycja Rzeszut, Klaudia Trzpis, Zuzanna Nieć, Agata Ćwięka i Martyna Majocha (kl. IIa), Izabela Ciejka, Julia Kalicka i Radosław Musiał (kl. IIb) oraz Patrycja Banaś, Gabriela Pazdro, Aleksandra Jachym, Patryk Gudz i Kamil Miłoś (kl. I).

Wyróżnienie na forum przypadło też uczniowi klasy IIb, Pawłowi Anuszewskiemu, który kontynuuje tradycje rodziny i przez cały rok szkolny nie opuścił ani jednego dnia w szkole oraz Patrycji Rzeszut, której za wyniki w nauce przyznano po raz drugi stypendium naukowe.

Uroczysty moment zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbywał się na tle przepięknej scenografii, którą wykonały uczennice gimnazjum pod przywództwem pani Alicji Polak.

Dziękujemy wszystkim za wytężoną pracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi wynikami. Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz beztroskiego odpoczynku. Do zobaczenia!

28.06.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego