artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Dzień Patrona
Michał Opałacz

fotka
20.09.2017
Dzień Patrona

W minioną środę społeczność naszego gimnazjum uroczyście świętowała przypadającą w tym roku siódmą rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia W. Witosa. Z tej okazji po raz kolejny obchodzono Dzień Patrona Szkoły.

Uroczysty apel, który poprowadzili Rafał Bogdan i Julia Szczucińska, nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, zaszczycili swoją obecnością Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz defiladą Pocztu Sztandarowego. Zebrani z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną o Patronie przygotowaną przez Patrycję Rzeszut, zaś zaprezentowaną przez Agatę Ćwiękę. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia W. Witosa oraz poznać nieznane jeszcze dotąd fakty z Jego działalności, o których opowiedział nauczyciel historii - pan Paweł Komoński.

Wyjątkowe zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs wiedzy o Patronie "Jeden z pięciu" wzorowany na znanym telewizyjnym teleturnieju. Laureatów uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi, zaś bezapelacyjny zwycięzca tegorocznej rywalizacji, Paweł Rokoszak, otrzymał atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez radnych sołectwa Pławo.

Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor zaapelowała do wszystkich uczniów, aby, wzorem Patrona, brali odpowiedzialność za los swój, swojej rodziny i całej naszej Ojczyzny oraz kierowali się w życiu wartościami, którym przez całe życie wiernym był W. Witos - poszanowanie godności drugiego człowieka, wytrwała praca i patriotyzm.

25.09.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego