artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Niecodzienny sukces Zuzanny
Michał Opałacz

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ukazały się wyniki II (rejonowego) etapu konkursów przedmiotowych, które dla uzdolnionych uczniów są jednym z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych. Zagadnienia z poszczególnych dziedzin znacznie wykraczają poza treści programowe realizowane w szkole, więc udział w konkursie wymaga dodatkowej wytężonej pracy.

Wysoko postawiona poprzeczka nie zniechęciła naszej młodzieży, która już od września intensywnie pracowała podczas zajęć pozalekcyjnych. Udział w ostatnim, trzecim etapie wojewódzkim, daje możliwość uzyskania tytułu laureata bądź finalisty. Aby tego dokonać, najpierw należy przejść etap szkolny, a następnie rejonowy.

Wysiłek intelektualny i ciężka praca przyniosły zamierzony efekt. W tym roku do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego zakwalifikowała się Zuzanna Nieć (klasa IIIA), która rozwijała swoje humanistyczne talenty i z dużym zainteresowaniem czytała wymagane lektury.

Finał wojewódzki odbędzie się 25 stycznia. Wówczas Zuzia zmierzy się z najlepszymi gimnazjalistami z województwa podkarpackiego. Konkurencja jest olbrzymia, ale Zuzanna już nie raz udowodniła, że, wbrew wszelkim pozorom, jest naprawdę wielka i da sobie radę.

Do boju, Zuzanno!

16.12.2017
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego