artykuły - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

artykuły

Wigilia w IIIa
Michał Opałacz

fotka
22.12.2017
Wigilia w IIIa

W przeddzień świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIIa przygotowali klasową wigilię. To wyjątkowe spotkanie poprzedziła modlitwa, po odmówieniu której trzecioklasiści połamali się opłatkiem i złożyli sobie najszczersze życzenia.

Każdy zdawał sobie sprawę z tego, iż nadchodzący rok stawia wiele wymagań, a wspomniana uroczystość to najprawdopodobniej jedno z ostatnich spotkanie w takim gronie. Od czerwca bowiem uczniowie podążać będą wybraną już przez siebie drogą. U niektórych pojawiły się łzy wzruszenia, które świadczyły o powadze jak i wyjątkowości tej chwili.

Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, aby spożyć przygotowane przez siebie i przy pomocy rodziców smaczne potrawy. Były m.in. tradycyjne paszteciki, barszcz biały oraz coś na słodko. To wyjątkowe spotkanie odbywało umilał śpiew kolęd, który uświadamiał, że nadchodzące święta to czas, w którym winny gasnąć wszystkie waśnie i spory, a każdy powinien być dla siebie miły i serdeczny.

Uczniowie klasy IIIa pamiętali także o potrzebujących. Dzień wcześniej Natalia Majewska, Zuzanna Nieć i Nicole Walska wraz wychowawcą odwiedzili rodzinę z Łysakówka, aby przekazać ufundowany przez klasę świąteczny upominek. Wyrazy wdzięczności, które otrzymali, uświadomiły im, że warto pomagać innym.

Szczęśliwego Nowego Roku!

2.01.2018
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego