aktualności - Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie

wiadomości
Idź do spisu treści

Menu główne

aktualnosci

Kangur Matematyczny
Beata Robak

W czwartek, 21 marca 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum, tak jak uczniowie w całej Polsce, przystąpili do rozwiązywania zadań w kolejnym już Ogólnopolskim Konkursie "Kangur Matematyczny".

Zadania rozwiązywało 7 uczniów: 4 w kategorii Kadet - Martyna Borowiec II a, Maksymilian Grzelak II a, Dominika Kapała II a, Alicja Trzpis II b i 3 w kategorii Junior - Barbara Robak III a, Grzegorz Rogóż III a, Martyna Wiącek III a, a mieli na to 75 minut.

W bieżącym roku szkolnym była to już XXI edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w konkursie i czekamy na wyniki.

28.03.2013
Galeria
 
 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego